Turto draudimas

Žmonėms, turintiems nuosavą turtą ir norintiems jį apsaugoti nuo neretai didžiulių išlaidų, atsirandančių dėl kitų asmenų veiklos ar gamtinių stichijų, pravartu turėti turto draudimą. Kiekvienas iš mūsų vis dažniau išgirstame apie gamtines stichijas, kurios sukelia nemažai rūpesčių gyventojams, pavyzdžiui, nuplėšiami namų stogai, apsemiami gyvenamieji namai ir pan.

 

Draudimo kompanijose Lietuvoje galima apdrausti ne tik nekilnojamąjį turtą (namą, butą, sodybą), bet taipogi ir kilnojamąjį turtą (transporto priemones). Be jokios abejonės, kiekvienas žmogus stengiasi savo turtą apsaugoti, tačiau neįmanoma išvengti situacijų, kuomet turtas gali būti sugadinamas stichinių nelaimių metu arba dėl aplinkinių žmonių kaltės. Taigi, tiems, kurie savo turtą yra apdraudę turto draudimu, gali likti ramūs, jog visus patirtus nuostolius kompensuos draudimo kompanija.

 

Kiekvienas, savo turtą apdraudęs nekilnojamo turto draudimu, privalumus pajunta, kuomet jo turtas dėl įvairių priežasčių apgadinamas ar net sunaikinamas nepataisomai. Turto draudimas kiekvieno nekilnojamą turtą apdraudžia nuo žalos, padarytos stichinių nelaimių – potvynių, audrų, žemės drebėjimų ir pan. Pažymėtina, jog gyventojams, kurie savo gyvenamąjį būstą yra įsigiję išsimokėtinai iš banko, nekilnojamojo turto draudimas yra privalomas.

 

Be to, nekilnojamojo turto draudimas aktualus ir tiems, kurių butai ar gyvenamieji namai yra aktyviose didelių miestų dalyse. Tarkim, asmens nekilnojamasis turtas nuolat nukenčia dėl vandalų ar sienų piešėjų išpuolių, nes nekilnojamasis turtas yra rizikos zonoje. Taigi, tokiu atveju nekilnojamojo turto draudimas gali padėti greitai ištaisyti visus atsiradusius turto apgadinimus. Pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet į būstą atsitrenkia automobilis, kadangi būstas yra šalia aktyvaus eismo vietų. Todėl, norint išvengti didelių finansinių sunkumų, įvykus nelaimingam atsitikimui, būtinas nekilnojamojo turto draudimas.

 

Turto draudimas ir jo galimybės

 

Turto draudimas apdraudžia ir namie laikomą nekilnojamąjį turtą. Nemažai žmonių yra įpratę namuose įrengtuose seifuose ar tiesiog kitose namo vietose laikyti dideles pinigų sumas, brangenybes, antikvarinius daiktus. Kartais tokie daiktai ar pinigai netgi nelaikomi seifuose. Taigi, turto draudimas yra labai reikalingas, norint savo turtą apsaugoti nuo vagių, o ypač kuomet turtas laikomas ne seife, nes tada vagims viską pavogti yra nesudėtinga.

 

Turto draudimas namie esančius brangius daiktus, papuošalus, pinigus negali padėti apsaugoti nuo vagių, tačiau gali atlyginti visus nuostolius, kurie yra patiriami pavogus turtą. Todėl žmonėms, kurie turi vertingų meno kūrinių, brangių papuošalų turėtų šį turtą apdrausti turto draudimu, nes apgadinus ir praradus vertingą turtą draudimo kompanija kompensuos visus nuostolius.

 

Turto draudimas skirtas tam, kad apdraustų visus daiktus, kurie yra namuose. Turto draudimas kompensuoja nuostolius atsiradusius ne tik praradus brangius daiktus, tokius kaip brangenybes, paveikslus, tačiau ir netekus kompiuterio, televizoriaus, buitinės technikos, rūbų, nuotraukų galima gauti draudimo išmoką.

 

Taigi, nekilnojamojo turto draudimas – tai būdas, padedantis kiekvienam pasiusti finansiškai saugiu, kadangi niekas nėra garantuotas, jog jo namai ar jame esantis turtas nebus sugadintas arba prarastas įvykus nelaimingam atsitikimui.