Tūkstančių gyventojų kitąmet lauks pasirinkimas – kaupti ar nekaupti

Kaip ir kasmet, „Sodra“ 2021 m. pradžioje į antros pakopos pensijų kaupimą įtrauks naujus gyventojus, kurie iki šiol pensijų kaupime niekada nėra dalyvavę.

 

Pasiūlymus tapti antros pakopos pensijų kaupimo dalyviais atsitiktine tvarka parinktoje kaupimo bendrovėje gaus tie gyventojai, kurie į kaupimą nebuvo įtraukti anksčiau ir šiemet sausio 2 d. turės darbo sutartį ar bus vykdantys savarankišką veiklą bei jaunesni nei 40 m. amžiaus.

 

Gyventojams apie įtraukimą į antros pakopos pensijų kaupimą bus pranešta per „Sodros“ asmenines gyventojų paskyras bei elektroniniu paštu, jeigu gyventojas bus nurodęs jį „Sodrai“. Taip pat vėliau gyventojai bus informuojami ir registruotais laiškais.

 

Nors gyventojai į pensijų kaupimą yra įtraukiami, dalyvauti ar ne antros pakopos pensijų kaupime yra laisvas jų pasirinkimas. Gyventojai gali bet kada ir patys sudaryti pensijų kaupimo sutartį savo pasirinktoje pensijų kaupimo bendrovėje.

 

Tie gyventojai, kurie kitų metų pradžioje įtraukiami, bet dalyvauti pensijų kaupime nenori, turės laiko iki liepos pradžios pranešti „Sodrai“, kad dalyvauti pensijų kaupime atsisako.

 

Gyventojams, įtrauktiems į antros pakopos pensijų kaupimą, taikomas pereinamas 2,4% pensijų kaupimo tarifas, kuris kasmet didės ir 2023 m. pasieks 3%. Taip pat galima rinktis ir iškart pradėti mokėti 3% įmokas nuo savo darbo užmokesčio.

 

Kaupiančiuosius skatina ir valstybė. Kaupiantiesiems pereinamuoju tarifu kas mėnesį į jų pensijų fondus pervedama 0,9% nuo vidutinio darbo užmokesčio (VDU), o kaupiantiems visu 3% tarifu – 1,5% nuo VDU. Kitąmet tai sudarys atitinkamai beveik 12 Eur ir beveik 20 Eur per mėnesį.

 

Šiuo metu antros pakopos pensijų kaupime dalyvauja 1,37 mln. šalies gyventojų. Pernai į pensijų kaupimą buvo įtraukti 43.500 gyventojų, 27.000 iš jų pasirinko dalyvauti kaupime. Dar 11.000 gyventojų per metus savarankiškai sudarė pensijų kaupimo sutartis.

 

Šaltinis: vz.lt