Svajones apie orią pensiją sužlugdė nauja pensijų skaičiuoklė

Naujoji pensijų sistema vis labiau yra reklamuojama valdžios, taip pat pateikiama ir skaičiuoklė, skirta pensijų apskaičiavimui. Anot TV3 laidos “Savaitės komentarai“, naujoji pensijų sistema ženkliai nepagerins būsimųjų pensijų situacijos. Pavyzdžiui, žmogus, kurio amžius yra virš 30 metų, ir kurio darbo užmokestis yra vidutinis, negali tikėtis didesnės nei dabar gauna dauguma pensininkų, t.y. pensija turėtų būti šiek tiek virš tūkstančio litų. Tuo tarpu jeigu asmens pajamos bent du kartus viršija vidutines ir tokie asmenys yra dvidešimties metų amžiaus, vadinasi ir pensija jau bus žymiai didesnė, o kaupimas pagal naująją pensijų sistemą netrukus turėtų pradėti veikti.

 

Reikia pastebėti, jog naujoje skaičiuoklėje nėra numatytas darbo užmokestis, siekiantis daugiau nei 7 tūkst. litų.

 

Asmenys, gaunantys 10 ar virš 10 tūkst. litų darbo užmokestį per mėnesį turėtų tikėtis apie du tūkstančius litų pensijos, visgi tai nėra adekvatu Sodrai sumokamai mokesčių sumai. Taip pat tokiems asmenis parankiau būtų trečioji pensijų pakopa kartu su pajamų mokesčio lengvata.

 

Visgi kaip perspėja ekspertai, pensijų skaičiuoklės rezultatai rodo daugiau optimistinį, nei realistinį scenarijų, kadangi nėra įvertinama tai, jog mokesčių mokėtojams pensijų reforma kainuos papildomai. Be to toks negatyvus reiškinys kaip visuomenės senėjimas yra ignoruojamas.