Privalomas civilinės atsakomybės draudimas

Lietuvoje privaloma draustis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu kitaip vadinamu privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Draudimo įmoką apsprendžiantys faktoriai priklauso tiek nuo besidraudžiančiojo asmens (amžius, vairavimo patirties) tiek nuo draudžiamosios transporto priemonės(markė, metai, variklio galingumas).

 

Įstojus i Europos sąjungą (ES) privalomasis civilinės atsakomybės draudimas pradėtas taikyti ir Lietuvoje. Dėka šios paslaugos vairuotojai patekę į autoįvykį nepatyria didelių finansinių nuostolių. Eismo įvykio kaltininkas neturi atlyginti už padarytus nuostolius, tai už jį padaro draudimo bendrovė.

 

Tačiau yra išimčių: nuo alkoholio, narkotikų ar psichotropinių vaistų apsvaigusiems vairuotojams, sukėlusiems autoįvykį, civilinės atsakomybės draudimas nebegalioja.

 

Nors Lietuvoje, palyginus su kitomis ES šalimis civilinės atsakomybės draudimas nėra brangus, pareigūnai keliuose sustabdo nemažai asmenų, vairuojančių neapdraustus automobilius. 2010m. buvo nubausti apie 14000 vairuotojų, be privalomojo civilinės atsakomybės draudimo. Dideliuose miestuose neapdraustų transporto priemonių yra daugiau, lyginant su  rajonais ar mažesniais miesteliais. Taip pat jauni vairuotojai dažniau sulaikomi neapsidraudę, nei vyresni.