Lietuvoje vaikai yra draudžiami nuo mažų dienų

Kaip rodo bendrovės „SEB gyvybės draudimas“ duomenys, lietuviai vaikus draudžia nuo mažų dienų: iki trečiojo vaiko gimtadienio yra sudaroma didžioji dalis draudimo sutarčių. Šiemet, palyginus su ankstesniais metais, daugiau tėvų renkasi vaikų draudimą nuo traumų ar nelaimingų atsitikimų, o draudimo sumos vidutiniškai siekia 20–30 tūkst. litų. Visgi tėvai, pagausėjus šeimai, galvoja apie vaikų finansinę ateitį, tačiau savęs, kaip pagrindinio šeimos maitintojo, gyvybės draudimu nelinkę apsidrausti.

 

Anot Baiginat Kamuntavičienės, „SEB gyvybės draudimo“ generalinės direktorės, akivaizdu, kad tėvai siekia apsaugoti vaikus ir turėti lėšų vaiko traumos atveju ar įvykus nelaimingam atsitikimui. Visgi labai svarbu yra kaupti ir vaiko ateičiai bei užtikrinti finansinę apsaugą tėvus ištikus nelaimei.

 

Tėvai, kaip yra pastebėta, aktyviau domisi, kaip galėtų kaupti vaikų ateities poreikiams, kaip mokslams, gyvenimo pradžiai, jiems tapus savarankiškiems. Tačiau  geriausią sprendimą, kuris numatytų vaiko finansinį aprūpinimą sudėtingomis gyvenimo situacijomis, nepaprasta pasirinkti. Taigi, atsižvelgiantį rinkos poreikį „SEB gyvybės draudimas“ pristato naują paslaugą  - „Saugus vaikas“.

 

 „Saugus vaikas“ draudimo atveju  vienas ar abu tėvai yra apdraudžiami gyvybės draudimu, tuo tarpu atžala pasirinktinai apdraudžiama nuo įvairių draudiminių įvykių, t.y. vaikų kritinių ligų, traumų, nelaimingų atsitikimų. Pasirenkant kokia suma yra norima apdrausti tėvų gyvybę, rekomenduojama atsižvelgti į tai, kokią jie sumą norėtų sukaupti vaiko ateities poreikiams ir kuri mirties atveju išmokama kaip vienkartinė išmoka vaikui. Be to šis draudimas suteikia galimybę vaikui likus našlaičiu gauti papildomas periodines išmokas – našlaičio pensiją, kuri būtų mokama visą draudimo sutartyje numatytą laikotarpį kiekvieną mėnesį. Taigi, vaiko kasdienėms išlaidoms padengti galėtų būti skirtos šios išmokos.

 

Kaip sako „SEB gyvybės draudimo“ vadovė,  „tokiu būdu vaikas yra apdraudžiamas nuo pagrindinių draudimo rizikų pasirašant vieną sutartį“.

 

 „SEB gyvybės draudimo“ statistika byloja, jog dažniausiai tėvai vaikus draudžia iki 20–ojo vaiko gimtadienio – tokios sutartys iš visų per pastaruosius dvejus metus sudarytų vaikų draudimo sutarčių sudaro 68 proc. Tuo tarpu 20 proc. draudimo sutarčių sudarytos vaikams esant nepilnamečiais iki 25–erių metų drausti, o iki 30–ies metų - 7 proc. draudimo sutarčių.

 

Informuoja „SEB gyvybės draudimas“