Kelionių draudimas

Nors kelionių draudimas priskiriamas prie savanoriškai pasirenkamų draudimų, visgi keliaujantiems kelionių draudimas turėtų būti labiau privalomas, nei savanoriškas dėl galimų pavojų kelionės metu. Apsidraudusiems kelionių draudimu nereiks patirti papildomų išlaidų sunegalavus ar susižeidus keliaujant, visgi dar daugelis keliaujančiųjų nesuvokia kelionių draudimo teikiamų privalumų.

 

Turintys kelionių draudimą gali būti ramūs, jog keliaujant kitose šalyse ir įvykus nelaimei ar nemaloniam įvykiui nereikės nukentėti dar ir finansiškai. Tai ir yra kelionių draudimo esminis privalumas, leidžiantis keliautojams išlikti ramiems nemaloniose situacijose. Natūralu, jog nelaimingam atsitikimui įvykus užsienyje kiekvienas patiria daug didesnį stresą, kas neleidžia priimti logiškus sprendimus, dėl ko finansinės išlaidos, sprendžiant iškilusias problemas, yra didesnės. Taigi, už nedidelę sumą įsigijus kelionių draudimą galima išvengti didelių išlaidų keliaujant.

 

Kelionių draudimo yra daugybė rūšių. Tai vienos kelionės draudimas, kelių kelionių draudimas, metinis kelionių draudimas, studentų kelionių draudimas, verslo kelionių draudimas ir kt. Taigi, keliautojai gali pasirinkti tinkamiausią jiems kelionių draudimą, tačiau renkantis kelionių draudimą reikia būti dėmesingiems.

 

Kelionių draudimas dabar

 

Kelionių draudimo pasirinkimas yra atsakingas žingsnis, kadangi netinkamai pasirinktas kelionių draudimas susijęs ne tik su bereikalingomis išlaidomis, tačiau ir su rizika, jog įvykus nelaimei ar nemaloniam įvykiui, jokia pagalba nebus suteikiama, ir keliautojas turės pats padengti atsiradusias išlaidas. Prieš pasirenkant kelionių draudimą būtina atidžiai perskaityti kelionių draudimo sąlygas ir įsitikinti, ar kelionių draudime įtrauktos būtent tos sąlygos, kurios jums yra svarbios ir aktualios keliaujant. O tie, kurie vyksta į keliones dėl pavojingo sporto ar į didesnės rizikos šalis ypač reikia būti atidiems renkantis kelionių draudimą.

 

Beveik kiekvienoje draudimo kompanijoje galima įsigyti kelionių draudimą, tačiau jose kelionių draudimo pasiūlymai nėra identiški papildomų rizikos grupių atžvilgiu. Taigi, prieš pasirenkant kelionių draudimą pravartu pasidomėti kelių draudimo kompanijų teikiamais pasiūlymais.

 

Skiriamos šios pagrindinės standartinės rizikos, sutinkamos draudimo sutartyje:

 

Medicininės pagalbos suteikimas. Keliautojui susirgus ar susižeidus, kelionių draudimas užtikrina, kad jis gaus tinkamą medicininę pagalbą už gydymą neišleisdamas didžiulės sumos, nes kelionių draudimas viską padengia.

 

Pargabenimas į savo šalį. Keliautojui po gydymo į savo šalį yra daug sudėtingiau grįžti, todėl kelionių draudimas suteikia pagalbą dėl sugrįžimo, kad gydymą būtų galima tęsti sugryžus į tėvynę.

 

Kelionės atšaukimas arba sutrumpinimas. Dėl tam tikrų priežasčių klientui neišvykus į kelionę kelionių draudimas garantuoja, jog sumokėti pinigai už kelionių nebus prarasti.

 

Praleistas skrydis. Esant svarbios priežastims, dėl kurių teko praleisti suplanuotą skrydį, kelionių draudimas gali padengti patirtas išlaidas, tačiau priežasčių svarbumas privalės būti įrodytas. Kelionių draudimas jungiančio skrydžio kitoje šalyje praleidimo dažniausiai nepadengia.

 

Nelaimingas atsitikimas. Jeigu nelaimngas atsitikimas įvyko kitoje šalyje, visas su tuo susijusias išlaidas padengai kelionių draudimas.

 

Lagaminų praradimas. Į kelionę dažniausiai pasiimai tik svarbūs ir reiklaingi daiktai, todėl jų praradimas gali būti labai skaudus, o ką jau kalbėti apie verslininkus, kurie gali netekti svarbių dokumentų. Todėl apsidraudus kelionių draudimu galima tikėtis kompensacijos už patirtus nuostolius, kol daiktai bus surasti ir grąžinti.

 

Išvardinome tik standartines rizikas, nuo kurių dažniausiai gali būti draudžiama kelionių draudimu. Tačiau visada galima į kelionių draudimo sutartį įtraukti papildomų rizikų, kurios keliautojui yra svarbios ir reikalingos. Be abejo papildomų rizikų įtraukimas kelionių draudimo kainą padidins, tik tinkamai parinktas kelionių draudimas garantuos, jog patirti nuostoliai bus kompensuojami.