Kaupiamasis gyvybės draudimas

Tradicinė, plačiai paplitusi draudimo rūšis visame pasaulyje yra kaupiamasis gyvybės draudimas. Kaupiamasis gyvybės draudimas yra efektyvus būdas, norint apsaugoti save ir sau artimus žmones nelaimės ar mirties atveju. Kaupiamojo gyvybės draudimo sukaupta suma yra išmokama apsidraudusiajam, kai pasibaigia draudimo galiojimo laikas arba naudos gavėjui, jeigu numiršta apsidraudusysis. Skirtingai nei investicinis gyvybės draudimas, Kaupiamojo gyvybės draudimo atveju dėl nustatytos  minimalios palūkanų normos yra tiksliai žinoma, kokia suma bus sukaupta. Taigi, kaupiamasis gyvybės draudimas yra stabilesnė ir konkretesnė pinigų taupymo forma.

 

Kaupiamojo gyvybės draudimo išmoką gauna ne tik mirties atveju, t.y. draudimo išmoka išmokama: jeigu numiršta apsidraudusysis (išmokama draudimo sutartyje numatyta suma); kai iki draudimo sutarties pabaigos išgyveno apsidraudusysis (išmokama sukaupta draudimo suma). Taigi, kaupiamasis gyvybės draudimas dėl šių priežasčių padeda apsaugoti šeimą nuo nenumatytų gyvenimo situacijų, t.y. yra patogus pinigų kaupimo mechanizmas.

 

Be to, kaupiamasis gyvybės draudimas ypač tinka nenorintiems rizikuoti žmonėms, nes tai saugus ir patogus būdas apsidrausti ir taupyti, kadangi kaupiamasis gyvybės draudimas garantuoja stabilias palūkanas; atsiranda galimybė susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio tiems, kurie deklaruoja pajamas; papildomai galima apsidrausti nuo su žmogaus gyvybe ar sveikata susijusių nelaimių: traumų, nelaimingų atsitikimų, neįgalumo, kritinių ligų.

 

Kaupiamasis gyvybės draudimas yra siūlomas labai daug skirtingų draudimo bendrovių, kur palūkanų norma ar kitos draudimo teikimo sąlygos gali skirtis, priklausomai nuo draudimo sutarties. Visgi reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos momentus: ar siūlomoje sutartyje yra numatyta galimybė keisti draudimo laikotarpį; ar yra galimybė keisti naudos gavėją ir apsidraudusįjį asmenį.

 

Taip pat labai svarbu įvertinti finansines galimybes dėl mokamų įmokų, nes kaupiamojo gyvybės draudimo sutartis yra sudaroma ilgam laikui. Sudarytoje kaupiamojo gyvybės draudimo sutartyje draudimo bendrovė turėtų nustatyti ir numatyti tokius aspektus: galimybes mažinti ar didinti draudimo įmokas; periodiškumo keitimą. Būtent tokie kaupiamojo gyvybės draudimo sutarties punktai leidžia prisitaikyti prie besikeičiančios finansinės situacijos ir draudimo įmokas mokėti taip, kaip finansinės galimybės leidžia. Be to, galimybė koreguoti draudiminius ar nedraudiminius įvykius yra labai svarbus faktorius, kadangi priklausomai kaip keičiasi žmogaus gyvenimo būdas, gali atsirasti arba išnykti tam tikri rizikos veiksniai. Taigi kaupiamojo draudimo sutartyje būtinybė koreguoti kaupiamojo gyvybės draudimo sutartį turėtų būti numatyta.