Kas yra draudimas

Be jokios abejonės, kas yra draudimas ir kam jis skirtas gali pasakyti daugelis iš mūsų, tačiau papildomos žinios apie draudimą visada yra naudingos, nes tai susiję su tuo, jog bus pasirinktas tinkamas draudimas. Taigi, draudimą būtų galima apibrėžti taip: draudimas – tai nustatyto dydžio mokestis, kuris yra mokamas vieną kartą arba reguliariai kas mėnesį, tam, kad būtų galima išvengti didesnių, nei įmokų dydis, finansinių išlaidų, kuomet yra padaroma žala kitam asmeniui arba tavo turtui ar tau pačiam.

 

Kitaip tariant, apsidraudęs asmuo tarsi sau gresiančią riziką perleidžia draudimo kompanijai, kuri prisiima atsakomybę atlyginti visus nuostolius, kurie yra išvardinti draudimo sutartyje. Tuo tarpu apsidraudęs asmuo draudimo kompanijai įsipareigoja kas mėnesį mokėti nustatyto dydžio draudimo įmoką už tai, kad ji iš jo perimą sutartas rizikas.

 

Šiais laikais tarp žmonių labai paplitęs posakis „aš paduosiu tave į teismą“. Be jokios abejonės, kiekvienas Lietuvos pilietis turi prigimtinę teisę kreiptis į teismą, jeigu yra pažeistos jo teisės ar padaryta žala jam ar jo turtui. Taigi, draudimas kiekvienam piliečiui yra ne tik reikalingas, bet ir būtinas, kadangi tik turint draudimą galima išvengti didelių finansinių išlaidų, kurios kiekvieną iš mūsų gali užklupti visai netikėtai. Tarkim, jūs prie namo palikote savo dviratį, kuris, griūdamas sužalojo staiga pro šalį einantį žmogų. Taigi, jeigu žmogus yra traumuojamas, tuomet jums iškilo grėsmė ne tik patirti finansinių išlaidų dėl žalos sveikatai, bet ir finansinių išlaidų, susijusių su moraline žala ir pan. Todėl, norint išvengti finansinių išlaidų, dėl padarytos žalos kitam asmeniui ar jo turtui, būtina turėti draudimą.

 

„Kas yra draudimas“ tai platūs klausimas

 

Kaip jau buvo minėta, draudimas kiekvienam apsidraudusiajam gali padėti išvengti didelių finansinių išlaidų, jeigu yra padaroma žala kitam asmeniui ar jo turtui. Tačiau draudimas gali suteikti ramybę ir dėl savo turimo turto. Be abejo, turtui apsaugą suteikia signalizacija (nuo gaisro ar vagių), šarvuotos durys, stebėjimo kameros, durininkas ar sargybinis, kuris saugo teritoriją prie namų, tačiau niekas turto negali apsaugoti nuo žalos, kuri gali būti padaryta gamtos  išdaigų (audra, škvalas, žaibas), įvairių nelaimių ir pan. Taigi, patirtus nuostolius dėl sugadinto ar suniokoto turto gali kompensuoti tik draudimas. Todėl, esant dideliems nuostoliams dėl nekilnojamojo ar kito turto vienintelis daugeliui žmonių išsigelbėjimas yra draudimas.

 

Apibendrinus galime teigti, jog draudimas yra apsaugos priemonė tiems, kurie padaro žalos kitų asmenų sveikatai ar turtui, bei apsaugos priemonė tiems, kurių pačių sveikatai ar turtui yra padaroma žala.