Kas yra būsto paskolų draudimas

Būsto paskolas turintys ar besidomintys būsto paskolomis neretai pagalvoja apie tai, kam reikalingas būsto paskolų draudimas. Tiesioginės naudos būsto paskolą turintys klientui būsto paskolos draudimo atžvilgiu nejaučia, bet būsto paskolos draudimas yra viena iš privalomų sąlygų, kurią kelia bankai ar kredito unijos, iš kurių yra imama paskola būstui. Taigi, neretai būsto paskola nėra suteikiama, jeigu būsto paskola nėra apdraudžiama būsto paskolos draudimu. Nors, kaip jau buvo minėta, tiesioginės naudos būsto paskolą turintys klientui būsto paskolos draudimo atžvilgiu nejaučia, tačiau klientas gali pasinaudoti būsto draudimu vienokiu ar kitokiu būdu.

 

Būsto paskolų draudimas yra būdas, galintis apsaugoti banką ar kredito uniją iš kurių buvo paimta paskola būstui, jeigu paskolą paėmęs klientas jos grąžinti neturi galimybių, o vertė parduodamo būsto yra mažesnė už paskolą, kuri buvo suteikta. Esant būsto paskolų draudimui yra garantuojama, jog paskolos teikėjui būtų padengtas visas skirtumas tarp paimtos paskolos ir tos sumos, kurią jau grąžino ar gali grąžinti klientas, paėmęs paskolą. Todėl galime teigti, jog  būsto paskolų draudimas yra naudingas ne tiems klientams, kurie iš tiesų moka draudimo įmokas, paskolų teikėjams.

 

Būsto paskolų draudimas ir jo privalūmai

 

Visgi ne tik paskolų teikėjai, bet ir paskolų gavėjai, apsidraudę būsto paskolos draudimu gauna tam tikrų privilegijų, tarp kurių paminėtinos šios:

 

Esant būsto paskolų draudimui yra galimybė nuosavus namus įsigyti greičiau, kadangi paskolas teikiančios institucijos neretai suteikia papildomų nuolaidų ir geresnes sąlygas, kuomet paimta būsto paskola yra apdraudžiama. Pavyzdžiui, gali būti sumažintas pradinis paskolos įnašas, gali būti sumažinamos palūkanos ir pan. Visa tai daugeliui žmonių gali pagreitinti būsto įsigyjimo procesą, nes jiems yra galimybė greičiau sutaupyti reikiamą pradinį įnašą, reikalingą būsto paskolos gavimui. Tuo tarpu paskolą teikiančiam bankui ar kredito unijai yra priimtiniau būsto paskolą suteikti tiems, kurie įsigyja būsto paskolos draudimą, nes tokiu atveju yra mažiau rizikos dėl paskolos negrąžinimo.

 

Jei tau kas nors nutiktų ir tu negalėtum grąžinti paimtos būsto paskolos, būsto paskolų draudimas gali apsaugti tavo šeimą nuo finansinių sunkumų. Taigi, saugumo jausmą tavo šeimai gali suteikti būsto paskolos draudimas. Mirus klientui, išmokama bankui negrąžinta paskolos dalį, todėl mirusiojo šeimos nariai gali būti ramūs, jog savo namų nepraras.

 

Tiems, kurie yra paėmę paskolą ir ją apdraudę būsto paskolų draudimu taip pat gali būti naudingas draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Būsto paskolą paėmusiam klientui nutikus nelaimei ir dėl to neišgalint dirbti, o tuo pačiu ir mokėti įmokų už būsto paskolą, šioje situacijoje gali padėti draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, nes jis padengia visas išlaidas. Taigi, nedarbingo laikotarpio metu būsto paskolos įmokas mokės draudimo kompanija.

 

Be to, būsto paskolos draudimu besirūpinantys klientai neretai linkę įsigyti draudimą, kuris apdraudžia nuo nedarbingumo rizikos. Nei vienas žmogus negali būti garantuotas, jog nepraras turimo darbo, o jeigu dar yra paimta paskola būstui, tuomet praradus darbą gali iškilti itin didelių finansinių problemų. Todėl draudimas nuo nedarbingumo gali būti vienintelis išsigelbėjimas praradus darbą ir tuo pačiu gaunamas pajamas. Draudimas nuo nedarbo dažniausiai rūpinasi tik tais klientais, kurie buvo atleisti dėl įmonėje vykdomų pokyčių, bet ne tokiais, kurie darbą metė savanoriškai ir vėliau naujo darbo neberado.