Gyvybės draudimo rinkos augimą lemia gyventojų saugumo ir stabilumo poreikis

Lietuvoje per pirmąjį šių metų ketvirtį gyvybės draudimo bendrovės pasirašė įmokų už 132,9 mln. litų – tai yra 10,4 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2012 metais. Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos (LGDĮA) atstovai prognozuoja tolesnį šios rinkos augimą, kurį lems gyventojų saugumo ir stabilumo poreikis.

 

„Pastaraisiais metais gyvybės draudimo rinka auga ir artėja prie ikikrizinio lygio. Per pirmąjį šių metų ketvirtį iš viso sudaryta 14,5 tūkst. gyvybės draudimo sutarčių – net 15 proc. daugiau nei pernai tokiu pat metu. Prognozuojame, kad kylanti šalies ekonomika ir didėjantis gyventojų finansinis išprusimas, taip pat poreikis jaustis užtikrintam dėl ateities įvykus nelaimei ar užklupus sunkiai ligai, šiemet turėtų ir toliau skatinti aktyvumą gyvybės draudimo rinkoje”, – teigia Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos (LGDĮA) prezidentas Artūras Bakšinskas.

 

Pasak jo, nepaisant to, kad, 2012 metų pabaigoje pasibaigė dešimties metų terminas, kuriam buvo sudaryta didelė sutarčių dalis, klientų skaičių pavyko išlaikyti. Tai rodo, kad gyventojai supranta turimų gyvybės draudimo sutarčių naudą ir pratęsia jas ilgesniam laikotarpiui.

 

Per pirmąjį šių metų ketvirtį augo visų draudimo grupių sutarčių skaičius. Pagal sudarytų sutarčių skaičių, kaupiamojo gyvybės draudimo su garantuotomis palūkanomis sudaryta 297 vienetais daugiau nei investicinio (atitinkamai 1093 ir 796 sutartys). Tačiau pagal pasirašytų įmokų sumą didžiausią rinkos dalį sudaro investicinio gyvybės draudimo grupė – 90,8 mln. litų. Lyginant su 2012 metų tuo pačiu laikotarpiu, ji išaugo 12,7 proc. Kaupiamojo gyvybės draudimo su garantuotomis palūkanomis pasirašytų įmokų apimtis taip pat didėjo: sausio–kovo mėnesiais jos sudarė 41 mln. litų, o tai 7,1 proc. daugiau nei per pernykštį pirmąjį ketvirtį.

 

Metų pradžioje gyvybės draudimo produktus ypač dažnai rinkosi įmonės, kurios savo darbuotojams draudimo sutartis pasitelkė kaip vieną iš motyvacinių priemonių. Investicinio draudimo vienkartinių įmokų, kurias sumokėjo įmonės, augimas siekė 54 proc.

 

Pasirašytų įmokų augimą lėmė ir vienkartinių draudimo įmokų reikšmingas padidėjimas: jų pasirašyta 7,9 mln. litų daugiau nei prieš metus. Periodinės įmokos augo nuosaikiau, t. y. padidėjo 4,7 mln. litų.

 

2013 metų sausio–kovo mėnesiais gyventojams buvo išmokėta 123 mln. litų draudimo išmokų, arba 51,3 proc. daugiau nei 2012 m. pirmąjį ketvirtį. Daugiausia išmokų – 88 mln. litų – per pirmuosius šių metų mėnesius buvo investicinio gyvybės draudimo grupėje. Išmokos žaloms padengti sudarė 7,8 mln. litų, o išmokėta sukaupta suma 115,2 mln. litų.

 

LGDĮA prognozuoja, kad gyvybės draudimo poreikis šalyje turėtų ir toliau stabiliai augti.

 

„Nors neretai pirmąjį metų ketvirtį, palyginti su kitais ketvirčiais, pasirašoma mažiau gyvybės draudimo įmokų, tačiau, vertindami šių metų sausio–kovo mėnesių rezultatus, matome ypač geras perspektyvas ir tikimės stabilaus gyvybės draudimo rinkos augimo ir ateityje. Tai turėtų paskatinti gyventojus, turinčius daugiau laisvų lėšų, labiau pasitikėti gyvybės draudimo privalumais. Juolab, kad bankuose indėlių palūkanos išlieka žemos, o žmonės ieško patrauklesnių investavimo būdų, kad galėtų tikslingai kaupti lėšas, užsitikrinti saugumą ir orią senatvę, neapsiribojant kaupimu „Sodroje“ arba II pakopos pensijų fonduose. Savo ruožtu, gyvybės draudimo bendrovės klientams pasirengusios nuolat pristatyti patrauklių ir realių finansų kaupimo priemonių“, – sako LGDĮA prezidentas.

 

Šaltinis: gda.lt