Gyvybės draudimo privalumai

Tiems, kuriems svarbi vaikų ir artimųjų ateitis, dažnai renkasi gyvybės draudimą, kadangi įvykus draudiminiam įvykiui, dėl ko nukenčia šeimos pajamos, gyvybės draudimas gali užtikrinti nenutrūkstamų šeimos pajamų gavimą. Gyvybės draudimas taip pat yra ir naudingas taupymo produktas, kadangi gyvybės draudimu apsidraudusiam asmeniui išmokama jo sukaupta suma, pasibaigus gyvybės draudimo terminui.

 

Toliau panagrinėkime keletą privalumų, kuriuos kiekvienam apsidraudusiajam gali suteikti gyvybės draudimas.

 

Gyvybės draudimo nauda ankstyvos mirties atveju

 

Kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje, žmonės gyvena ilgiau, tačiau atvejų, kai net ir jaunus žmones ištinka mirtis, pasitaiko vis daugiau. Ankstyvą mirtį sąlygoja tokie faktoriai, kaip nelaimingi atsitikimai keliuose, nes dažnai yra nesilaikoma saugaus greičio reikalavimų, taip pat nesveikas gyvenimo būdas, užterštumas, stresas ir panašūs faktoriai. Jeigu atsitinka taip, kad gyvybės draudimu apsidraudusįjį šeimos narį ištinka ankstyva mirtis, draudimo kompanija mirusiojo šeimai išmoka išmoką, kuri gali padėti išvengti staiga ištikusius finansinius rūpesčius. Tiems, kurie dirba padidintos rizikos darbą, taip pat reikėtų savo gyvybę apdrausti gyvybės draudimu. Dabartiniu metu daug Lietuvos piliečių išvažiuoju dirbti į kitas šalis, kuriose neretai yra dirbami taip pat padidintos rizikos darbai. Taigi, labai svarbu turėti gyvybės daudimą, kadangi atsitikus nelaimei šeimoms, kuriose vienintelis pajamas gaunantis asmuo praras gyvybę arba tam tikrą laiką dėl sveikatos problemų negalės dirbti ir gauti pajamų, gali susidurti su rimtomis finansinėmis problemomis.

 

Gyvybės draudimas kaip taupymo forma

 

Dažniausiai savo gyvybę Lietuvoje žmonės apdraudžia kaupiamuoju gyvybės draudimu. Kaupiamasis gyvybės draudimas yra tokia drausimo rūšis, kuri šiuo draudimu apsidraudusiajam asmeniui, pasibaigus draudiminiam laikotarpiui, išmoka sukauptas lėšas. Šios lėšos taip pat gali būti išmokamos apsidraudusiojo asmens šeimai, jeigu draudiminio laikotarpio metu apsidraudęs asmuo miršta. Taigi, kaupiamasis gyvybės draudimas yra naudingas dviem aspektais: visų pirma, yra apsaugoma apsidraudusiojo asmens šeima nuo finansinių sunkumų mirus apsidraudusiajam asmeniui; antra, apsidraudusiajam asmeniui pasibaigus kaupiamojo gyvybės draudimo laikotarpiui išmokami sukaupti pinigai. Kaip matyti, kaupiamojo gyvybės draudimo atveju apsidraudusysis tiek apsaugo save ir savo šeimą, tiek ir turi galimybę sukaupti lėšų.

 

Investicinis gyvybės draudimas būsto paskolas paėmusiems klientams

 

Daugelis jaunų šeimų neišgali įsigyti būstą nuosavomis lėšomis, todėl yra priversti būsto įsigyjimui imti paskolą iš banko. Šiuo atveju taip pat labai svarbu apsidrausti gyvybės draudimu, kadangi mirties atveju bus galimybė išsaugoti įsigytą būstą, nes draudimo kompanija perims įsipareigojimus bankams už paimtą paskolą. Be to, sukaupta gyvybės draudimo suma gali paskolos mokėjimo terminą sutrumpinti. Gyvybės draudimo kompanija, mirties atveju, išmoka tokią sumą, kuri yra likusi mokėti nuo paskolos sumos už būstą. Vadinasi, asmuo, apsidraudęs gyvybės draudimu, gali likti ramus, jog jam netikėtai numirus, paskolą bankui už būstą sumokės draudimo kompanija, tuo tarpu jo artimieji išvengs su paskola susijusių finansinių įsipareigojimų.

 

Gyvybės draudimas užtikrins

 

Tiems, kurie yra neabejingi savo ir savo artimųjų ateitimi, turėtų rūpėti gyvybės draudimas. Be jokios abejonės, jog apie mirtį nėra paprasta galvoti, visgi negalima numoti ranka į tai, jog kiekvieną iš mūsų mirtis gali užklupti bet kada, todėl labai svarbu apsidrausti gyvybės draudimu ir žinoti, jog nelaimės atveju tavo šeima bus pasirūpinta. Ypač tai pasakytina apie tuos asmenis, kurie yra vieninteliai šeimos maitintojai, arba tie, kurių darbas priskirtinas prie padidintos rizikos.