Civilinis draudimas DUK

Įvykus tam tikram auto įvykiui, kurio metu yra apgadinamas nukentėjusiojo automobilis, nuostoliai pastarajam padengiami privalomojo civilinės atsakomybės draudimo pagrindu.

 

Kokios yra transporto priemones, kurias galima apdrausti privalomojo civilinės atsakomybės draudimu?

 

Privalomojo civilinės atsakomybės draudimu turi būti draudžiami lengvieji automobiliai, tame tarpe ir lengvieji komerciniai ir krovininiai bei jų priekabos; motociklai ir mopedai; mikroautobusai ir autobusai; traktoriai ir savaeigiai mechanizmai.

 

Kokius nuostolius atlygina privalomasis civilinės atsakomybės draudimas?

 

Civilinės atsakomybės privalomasis draudimas atlygina tretiesiems asmenims padarytus nuostolius, kurie atsirado dėl eismo įvykio kaltininko.

 

Kokia yra privalomojo civilinės atsakomybės draudimo galiojimo teritorija?

 

Privalomojo civilinės atsakomybės draudimo galiojimo teritorija apima visas valstybes, priklausančias Europos Sąjungai, taip pat ir dvi valstybes – Šveicariją ir Norvegiją, kurios nėra ES narės.

 

Kokia yra galima privalomojo civilinės atsakomybės draudimo išmoka?

 

Privalomojo civilinės atsakomybės draudimo išmoka ir jos maksimali riba yra reglamentuojama teisės aktų, kuriuos nustato kiekviena valstybė atskirai. Pavyzdžiui, pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus privalomojo civilinės atsakomybės draudimo suma trečiųjų asmenų turtui padarytos žalos atlyginimui siekia 100 000 eurų, o jeigu žala padaroma nukentėjusiųjų sveikatai ar net gyvybei, tuomet  žalos atlygis siekia 500 000 eurų, tame tarpe ir 500 eurų atlyginti nematerialinei žalai.

 

Koks yra privalomojo civilinės atsakomybės draudimo įmokos dydis?

 

Pavyzdžiui lengvajam automobiliui privalomojo civilinės atsakomybės draudimo įmokos suma gali svyruoti nuo 180 iki 1500 Lt per metus. Konkretų sumos dydį nulemia transporto priemonės savininko amžius, vairavimo stažas ir padarytų eismo įvykių skaičius, transporto priemonės naudojimo pobūdis, transporto priemonės variklio darbinis tūris ir pan.

 

Koks yra privalomojo civilinės atsakomybės draudimo išmokos dydis?

 

Privalomojo civilinės atsakomybės draudimo išmokos dydis  priklauso nuo nuostolių, kurie padaromi per eismo įvykį.