Būsto draudimas

Kiekvienam žmogui svarbu ne tik turėti nuosavą būstą, tačiau ne ką mažiau svarbu turimą būstą apdrausti, nes būsto draudimas gali suteikti ramybės jausmą dėl galimų negandų.
Šiuo metu būsto draudimo rinkoje galima rasti nemažai būstų draudimo pasiūlymų, kurie vienas nuo kito skiriasi ne tik kaina, tačiau ir kitais aspektais, pavydžiui, draudžiamomis rizikomis. Todėl, prieš sudarant būsto draudimo sutartį pravartu sužinoti kokius būstų draudimo pasiūlymus gali pateikti skirtingos draudimo kompanijos. Tai iš tiesų labai svarbus aspektas, kadangi nuo to, kokią būsto draudimo sutartį jūs sudarysite, priklausys ne tik įmokos dydis, tačiau ir galimų nuostolių padengimo klausimai, įvykus draudiminiam įvykiui.

 

Taigi, nortintiems pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį būsto draudimą, svarbu atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:

 

• Pirmas žingsnis, ieškant geriausios būsto draudimo yra internetinė paieška, t.y. interneto pagalba įvertinamos draudimo įmonių siūlomos būsto draudimo sąlygos.
• Nustatyti būsto draudimui keliamus prioritetus, t.y. reikia apsispręsti koks būsto draudimas yra reikalingas.

 

Būsto draudimas – kiti patarimai

 

Taigi, interneto pagalba įvertinus labiausiai jūsų poreikius atitinkančius būsto draudimo pasiūlymus, reikėtų asmeniškai susisiekti su šiuos pasiūlymus siūlančiomis draudimo kompanijomis. Taip pat svarbu skaičiuoklių pagalba įvertinti būstų draudimo pasiūlymus, kadangi nors ir būstų draudimo pasiūlymas atitinka jūsų poreikius, visgi pasiūlymo kaina gali būti jums  priimtina. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog neretai internete pateiktą būsto draudimo kainą  draudimo kompanijos agentas linkęs sumažinti, todėl būsto draudimo klausimus reikėtų su agentu aptarti asmeniškai.

 

Renkantis būsto draudimą svarbu ir tai, jog būtų atsižvelgta ir į vietą, kurioje yra norimas apdrausti būstas. Tarkim jūsų gyvenamoje vietoje yra papildomų draudiminių rizikų (pavasariniai potvyniai), kurios būsto draudimo įmokų kainą automatiškai padidina. Taigi, tokiu atveju naudingiausia jums drausti būstą su papildamomis rizikomis, nei leisti pinginus pigesniam draudimui, kuris įvykus draudiminiam įvykiui, nuo kurio būstas nėra apdraustas, patirtų išlaidų jums nekompensuos.
Vedant pokalbį su būsto draudimo agentu svarbu ne tik pažymėti kokie jūsų poreikiai yra būsto draudimo atžvilgiu, tačiau reikėtų pateikti ir tai, kokios apsaugos priemonės taikomos namuose: signalizacija, šarvuotos durys, dūmų detektorius ir pan. Šių apsaugos priemonių taikymas namuose neretai gali sumažinti būsto draudimo įmokų sumą.

 

Įmokų sumą už būsto draudimą gali sumažinti ir būsto amžius ir būklė, kadangi nauji butai dažniausiai yra saugesni dėl naujos elektros instaliacijos, naujų vamzdynų ir kitų dalykų. Vadinasi naujesni butai yra susiję su mažesnėmis kai kuriomis rizikomis, o tai reiškia, kad išlaidos įmokoms už būsto draudimą gali būti mažesnės.

 

Būsto draudimas: išvados

 

Apibendrinus, galime teigti, jog pasirenkant būsto draudimą svarbiausia yra pasirinkti tik jūsų būstui tinkamą draudimą, t.y. renkantis būsto draudimą reikia būti atidiems ir viską gerai įvertinti. Būstas turi būti apdraustas tik dėl būtiniausių galimų rizikų, o neturi būti perkamas tas būsto draudimas, kuriame nurodytos nereikalingos rizikos, už kurias bereikalingai yra sumokama. Todėl kartais geriau pasitarti su būsto draudimo specialistai, nei poto galiėtis dėl netinkamo būsto draudimo.