Atėjus pavasariui – nauji išbandymai automobiliams dėl atsivėrusių gatvėse duobių

Automobilių vairuotojams iškilo naujas išbandymas - duobių gatvėse sezonas, kurį sukėlė prasidėjęs pavasaris. Kaip pranešė draudimo kompanija ,,Lietuvos draudimas”, į juos kreipėsi jau virš pusės šimto žalą dėl duobių keliuose patyrę vairuotojai. Manoma, kad draudimo kompanijai teks išmokėti 100 tūkstančių litų žalos atlyginimams. Šiais metais vasaris yra tas mėnuo, kai prasidėjo duobių sezonas. Tuo tarpu išaugusio vairuotojų antplūdžio dėl patirtos žalos tikimasi sulaukti šią ir kitą savaitę, kadangi yra prognozuojamos šaltos naktys, dienos šiltesnės. Kiekvienais metais prasidėjus pavasariui duobės asfalte pasirodo tik atšilus orams. Šiais metais keliuose atsiradusių duobių sezoną galima laikyti prasidėjusiu vos prieš pusę mėnesio, o nuostoliai mūsų klientams siekia jau 100 tūkstančių litų sumą. Anot „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus Artūro Juodeikio, remiantis  į oro sąlygas ir į praėjusių metų tendencijas, galima manyti, jog dėl duobių susidarę nuostoliai pasieks 2012 metų lygį, kuomet buvo sulaukta 250 nukentėjusių vairuotojų ir kuriems buvo išmokėta 400 tūkst. litų suma. Kaip pastebi draudikai, nuo 2010 metų dėl duobių susidariusių žalų skaičiui būdinga mažėjimo tendencija. Pagrindinė to priežastis – geresnė kelių priežiūra. Esamais duomenimis, šiais metais didžiausia nuostolio suma turėtų siekti 6000 litų, tuo tarpu praėjusiais ir dar ankstesniais metais didžiausia išmokėta suma yra siekusi ir  10 tūkstančių litų. 1500 litų yra ta suma, kuri vidutiniškai atseina automobilio pakliuvusio į duobę remontui. Dažniausiai dėl duobių yra apgadinamos transporto priemonės ratlankiai, padangos, taip pat ir transporto priemonės važiuoklė pažeidžiama. Dažnesnės ir didesnės žalos būna žemų, prabangių, sportinių automobilių.

 

Anot A. Juodeikio, kai paros metu staigiai svyruoja oro temperatūra, tuomet atsiveri adaug naujų dupbių arba dar pagilėja jau esančios duobės. Labiausiai gatvėms ir keliams kenkia, kuomet netikėtai sušyla oras, kuris staigiai vėl atvėsta, po to vėl sušyla, vėl atvėsta ir t.t. Nors tokių oro temperatūrų pokyčių dar daug nebuvo užfiksuota, visgi, remiantis prognozėmis, yra manoma jog būtent šią savaitę tokie pokyčiai taps dažnesni. Taip pat svarbu pažymėti, kad įvažiavus į duobę ne visuomet žala pastebima iškart.  Transporto priemonėms didžiausią žalą daro dažnas važinėjimas duobėtomis gatvėmis, o tokie nuostoliai atsiliepia tik vėliau.

 

Kasko draudimas yra ta draudimo rūšis, kuri gali atlyginti nuostolius, atsiradusius dėl keliuose esančių duobių. Tuo tarpu nesant šio draudimo, nuostolių atlyginimo galima išreikalauti teisminio proceso būdu iš kelio valdytojo.