Apklausa: trečdalis gyventojų kaupia gyvybės draudimą vaikams

Šiuo metu 17 proc. gyventojų turi gyvybės draudimą vaikams, 15 proc. tai darė praeityje, o 38 proc. planuoja tai padaryti ateityje. 3 proc. kaupia artimųjų vaikams.

Pasak LGDĮA prezidento Giedriaus Rimšos, kaupiant papildomai, tėvai gali ramiau laukti vaikų sprendimų dėl mokamų studijų ar kitų gyvenimo etapų. Be to, tėvai vertina galimybę pasirinkti papildomas apsaugas nuo nelaimingų atsitikimų ar ligų.

Apklausa atskleidė, kad 49 proc. tėvų nori užtikrinti finansinį stabilumą vaikams studijų ir karjeros pradžioje, 40 proc. pabrėžė draudimo naudą nelaimių atveju, o 29 proc. motyvuoja siekis sukaupti lėšų mokamoms studijoms.

Respondentai taip pat vertina galimybę susigrąžinti iki 300 eurų nuo per metus sumokėtų įmokų ir galimybę investuoti „vaiko pinigus“. Daugiau nei trečdalis mano, kad vaiko savarankiškam gyvenimui pradžiai reikia sukaupti daugiau nei 20 tūkst. eurų.

Apklausoje dalyvavo 1017 respondentų nuo 18 iki 75 metų visoje Lietuvoje. Tyrimą 2024 m. vasario 18–25 dienomis atliko „Spinter tyrimai“.