Ugnis pernai suniokojo 1182 automobilius

Remiantis priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, Lietuvoje per 2012 m. degė 1182 transporto priemonės, iš kurių buvo išgelbėtos  160 transporto priemonių.

 

Kaip rodo kasko žalų statistiniai duomenys, transporto priemonių gaisro atvejai yra labai reti, kadangi jie visų atvejų sudaro tik 0,41 proc.  Tačiau gaisrai susiję su bene didžiausiais nuostoliais, t.y. vidutinė  kasko draudimo išmoka siekia 2,4 tūkst. litų, kai tuo tarpu gaisro atveju išmoka siekia net 30 tūkst. litų, - teigė Dominykas Trimonis draudimo bendrovės „If“ Lietuvos transporto žalų grupės vadovas.

 

Kaip pažymėjo pašnekovas, automobilių savininkai nėra linkę rimtai žiūrėti į gaisro riziką jų automobiliui. Tai konstatuoja tokie faktai, kaip antai neskiriamas tinkamas dėmesys gesintuvui, jo galiojimo laikui. Be abejo, gesintuvu yra pasirūpinama, kuomet reikia atlikti valstybinę techninę automobilio apžiūrą, tačiau net ir tokiu atveju gesintuvai nebūna pritaikyti realiam gaisrui.

 

Remiantis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, dėl elektros instaliacijos gedimų kyla pusė visų gaisrų automobiliuose, degalų padavimo sistemos gedimai sukelia apie 12 proc. automobilių gaisrų, o dėl netvarkingos automobilio dujų įrangos - 4 proc. gaisrų.

 

Žvelgiant į draudimo bendrovės „If“ praktiką, matyti, jog daugiausiai nuostolių gaisrai pridarė 2010 m., kuomet „Lisco“ kelte kelios dešimtys bendrovės apdraustų vilkikų pateko į gaisrą.  Išmokos šių vilkikų savininkams siekė 6,3 mln. Litų.

 

Todėl draudimo ekspertai, norintiems sumažinti gaisro automobilyje riziką, pataria reguliariai tikrinti pagrindinius automobilio elektros instaliacijos ir degalų padavimo sistemos mazgus, ypatingą dėmesį atkreipiant į gamtinėmis dujomis varomus automobilius. Taip pat rekomenduotina su savimi nesivežioti papildomų degalų talpyklų, o  automobilyje visada turėti galiojantį automobilio dydį atitinkantį gesintuvą ir žinoti kaip juo pasinaudoti esant būtinybei.