Plačiau apie kelionės draudimą

Kelionių draudimas – tai draudimo rūšis, kuri kiekvienam apsidraudusiam garantuoja, jog nenumatyto atsitikimo ar nelaimės atveju jam bus ne tik suteikta reikiama pagalba, tačiau ir  bus apmokėtos visos medicininės išlaidos bei kiti nuostoliai.

 

Kelionės draudimą nėra lengva pasirinkti, kadangi Lietuvoje gausu draudimo kompanijų, siūlančių kelionės draudimo paslaugas. Todėl, norintiems pasirinkti tinkamą, ūsų lūkesčius atitinkantį kelionės draudimą, būtina atkreipti dėmesį į kelis aspektus. Visų pirma, reikia įsigilinti į tai, ką konkrečiai kiekviena draudimo kompanija padengia, o už ką gali reikėti susimokėti pačiam. Tiems, kurie vyksta į tolimas ar egzotiškas šalis, arba vyksta į aktyvių pramogų, sporto kupiną kelionę, reikėtų žinoti, jog tokio tipo kelionės yra rizikingesnės, kadangi jų metu yra didesnė tikimybė patirti traumą, netekti savo bagažo, dokumentų, turto ir pan.

 

Kelionės draudimas užtikrins

 

Atrodytų, jog draudimo kompanijos siūlo labai vienodus kelionių draudimo pasiūlymus, tačiau jos skiriasi, jeigu jas įvertintume atsižvelgiant į atskiro keliautojo poreikius. Taigi, priklausomai nuo to, kur yra keliaujama, koks kelionės tikslas ir pan., reikia skirti nemažai laiko, norint pasirinkti tinkamiausią, kiekvieno individualius poreikius labiausiai atitinkantį kelionės drausimo pasiūlymą. Būtina sąlyga kelionės draudimui yra ta, kad kelionės draudimas padengtų reikalingas rizikos grupes, kurios gali atsirasti kelionės metu.

 

Nors kelionių draudimo sutartys yra skirtingų rūšių, visgi kelionių draudimo sutartys dažniausiai apima panašias rizikas kelionių metu. Prieš pasirenkant konkretų kelionės draudimą reikėtų įsigilinti į tai, kokios draudimo rizikos yra apmokamos draudimo kompanijos, o kokios – ne. Todėl būtina gerai išanalizuoti kelionės drausimo polisą, nes kartais net mažytė smulkmena gali nulemti didelius nesusipratimus ir su tuo susijusias finansines išlaidas.

 

Kelionės draudimas būtinas

 

Kelionės draudimu draudžiama nuo tokių rizikų kaip, skubi medicininė pagalba, skubus medicininis gydymas, medicininė evakuacija, nelaimingas atsitikimas, kelionės atšaukimas, grąžinimas į tėvynę po suteiktos medicininės pagalbos, ligonpinigiai, sutrumpinimas ar sutrukdymas, praleistas skrydis, asmeninio bagažo ar daiktų netekimas, asmeninė atsakomybė, teisinės išlaidos ir pan. Tai standartinės rizikos, t.y. šios rizikos dengiamos standartinėmis kelionių draudimo sutartimis, kurias siūlo beveik visos draudimo kompanijos. Tačiau tie, kurie nori į draudimo sutartį įtraukti daugiau rizikų, jie tai gali padaryti už papildomą mokestį. Tuo pačiu klientas gali ir išbraukti jam neaktualias rizikas.

 

Kelionės draudimo sutarčių koregavimai dažniausiai būna tokie: koreguojama kelionių draudimo išmokos dydis nelaimingo atsitikimo arba mirties atveju; padidinama draudimo suma kelionės atšaukimo atveju; neįtraukiama prarasto bagažo rizika; įtraukiamos įvairios sporto šakos (pavyzdžiui, alpinizmas, nardymas) ar kitokios veiklos, susijusios su didesne rizika. Kaip jau buvo minėta, papildomų rizikų įtraukimas visada padidina kelionių draudimo sutarties kainą.

 

Taigi, nors į kelionės draudimą įeina įvairios rizikos, kurios gali ištikti kelionės metu, tačiau reikia pažymėti, jog kiekvienas keliautojas, privalo įsigyti tokį kelionės draudimą, kuris geriausiai atitinka jo kelionės tikslą, pobūdį, lūkesčius. Todėl prieš įsigyjant kelionės draudimą reikia gerai įvertinti tai, ką siūlo draudimo bendrovė, ir tai, ko pačiam keliautojui reikia. Tik tinkamai parinktas kelionės draudimas, įvykus draudiminiam įvykiui, gali kompensuoti patirtas išlaidas ir padėti išspręsti kitus sunkumus kelionės metus. Be to, kelionių draudimas su nereikalingomis rizikomis yra susijęs su didesnėmis išlaidomis.