Verslo draudimas

Draudimas Lietuvoje ne mažiau nei privatiems asmenims rūpi ir įmones. Joms labai svarbu apdrausti savo verslą ir turtą. Draudimo įmonės Lietuvoje verslininkams siūlo įvairių  juos dominančių paslaugų.

 

Panagrinėsime populiariausias draudimo paslaugas kuriomis dažniausiai domisi Lietuvos verslininkai.

 

Verslo transporto draudimas

 

Lietuvoje automobilių draudimas privalomas visiems mašinų savininkams ir žinoma verslo įmonėms. Šis draudimas labai svarbus įmonėms, turinčioms daug automobilių arba tiesiog automobilių parką. Autobusų parkams arba taksi bendrovėms draudimui tenka išleisti nemažus pinigus, todėl jie suinteresuoti surasti kuo geresnes ir pigesnes paslaugas siūlančias draudimo įmones. Draudimo įmonės, įvertindamos autobusų parko ar taksi bendrovių draudimo riziką, taiko didesnius mokesčius. Tokių įmonių transporto priemonės gatvėse praleidžia daug laiko, joms tenka važinėti piko valandomis, kai gatvėse didžiulis judėjimas, todėl jie patenka į didesnės avarijų rizikos grupę. Nežiūrint į tai, kad transporto paslaugomis užsiimančios įmonės privalo apsidrausti privalomuoju civiliniu automobilių draudimu, jos dar, dėl didesnės rizikos draudimo, įmokas moka didesnes negu eiliniai piliečiai.

 

Verslo turto draudimas

 

Apsidraudus šiuo draudimu galima išvengti nuostolių, sugadinus ar sunaikinus įmonės turtą. Dažniausia įmonės verslo turto draudimu apdraudžia pastatus, biuro įrangą, kompiuterines programas ir jų duomenis, reklamines iškabas, būsimas investicijas, įrenginius, grynuosius pinigus ir kitą vertingą įmonės turtą. Draudžiantis verslo turto draudimu galima pasirinkti pavyzdžiui šias rizikas: vagystė, ugnis, gamtinės jėgos ir kt.. Be abejo kiekviena įmonė pasirenka ir apdraudžia tokias rizikas kurios yra joms aktualiausios.

 

Verslo nelaimingų atsitikimų draudimas

 

Nelaimingų atsitikimų draudimo  pasiūlymai yra gana įvairūs. Galima apdrausti visus įmonės darbuotojus, tam tikrą dalį darbuotojų, tam tikrose pareigose dirbančius darbuotojus ir darbuotojus pagal sudarytą sąrašą. Įmonė įvertina kiekvieno darbuotojo riziką ir nustato kokiai rizikos grupei jis priklauso ir ar verta jį drausti. Apsidraudus šiuo draudimu įmonei garantuojama draudimo išmoka įvykus nelaimingam atsitikimui. Apdraudus įmonių darbuotojus nuo nelaimingų atsitikimų, draudimas apima mirties atvejus, pastovaus ar laikino neįgalumo atvejus, traumų ar kaulų lūžių atvejus, dienpinigius ir ligonpinigius. Kokius pingus įmonei teks išleisti už darbuotojų apdraudimą nuo nelaimingų atsitikimų, dažniausiai priklauso nuo pasirinktos įmonės. Įmonėse dažniausiai administracijos darbuotojai apdraudžiami didesne draudimo suma nei žemesnės kvalifikacijos darbuotojai.

 

Verslo kelionių draudimas

 

Dažnai įmonių darbuotojams tenka važiuti į kamandiruotes darbo reikalais. Įmonė neša pilną atskomybę už išsiūstą į komandiruotę darbuotoją nes jis vykst į kelionę darbo reikalais. Verslo kelionių draudimas padengia visus nuostolius, kuriuos darbuotojas patiria, įvykus nelaimei, tos tarnybinės kelionės metu. Nėra skirtumo kur darbuotojas vyksta, į kitą miestą ar kitą valstybę, įmonė gali jį apdrausti verslo kelionių draudimu ir taip apsugoti nuo galimų nuostolių.

 

Verslo draudimas Lietuvos įmonėms gali pasiūlyti ir daugiau draudimo paslaugų, labiau specializuotas ir pritaikytas įvairioms verslo įmonių grupėms.