Verslo civilinės atsakomybės draudimas

Kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje yra civilinės atsakomybės draudimas, kuris tam tikroms žmonių grupėms yra privalomas, dėl civilinės atsakomybės draudimą reglamentuojančių įstatymų. Civilinės atsakomybės draudimas svarbus tuo, jog esant šaim draudimui yra garantuojama, kad padaryta žala asmeniui ar jo turtui bus kompensuota.

Skiriamos šios civilinės atsakomybės draudimo grupės, kurias siūlo Lietuvos draudimo kompanijos:

 

 • Bendrosios civilinės atsakomybės draudimas;
 • Sausumos transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimas;
 • Skraidymo aparatų civilinės atsakomybės draudimas;
 • Laivų (jūrų, ežerų, upių ir kanalų) civilinės atsakomybės draudimas;
 • Civilinės atsakomybės draudimas geras pagalbininkas;
 • Bendrosios civilinės atsakomybės draudimas;
 • Profesinės civilinės atsakomybės draudimas;
 • Darbdavio civilinės atsakomybės draudimas;
 • Vadovų civilinės atsakomybės draudimas.
 • Civilinės atsakomybės draudimas geras pagalbininkas;
 • Profesinės civilinės atsakomybės draudimas.

 

Atsižvelgiant į tai, jog iš paminėtų civilinės atsakomybės draudimo rūšių Lietuvoje populiariausias yra transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimas, dėl to tikslinga apibūdinti tik kitas civilinės atsakomybės draudimo grupes.

 

Bendrosios civilinės atsakomybės draudimas – tai draudimas, kuris kompensuoja žalą sveikatai ar turtui, atsiradusią dėl įmonės ar jos pagamintos produkcijos kaltės.

 

Profesinės civilinės atsakomybės draudimas – tai draudimas, kuris atlygina žalą dėl netinkamai atliktų ar suteiktų paslaugų, t.y. šis draudimas skirtas įvairių paslaugų teikėjams, pavyzdžiui, antstoliams, draudimo brokeriams, muitinės tarpininkams ir pan.

 

Tuo tarpu darbdavio civilinės atsakomybės draudimas skirtas tam, jog būtų garantija dėl žalos, kuri padaryta darbuotojams dėl atsakingų įmonės darbuotoų kaltės darbo metu, atlyginimo.

 

Dar viena civilinės atsakomybės draudimo rūšis yra vadovų civilinės atsakomybės draudimas. Šio draudimo esmė ta, jog dėl vadovų netinkamai atliekamų pareigų įmonei ar tretiesiems asmenims patirtintus nuostolius atlgina vadovų civilinės atsakomybės draudimas. Šio draudimo privalumas dažniausiai pasireiškia tuomet, kai yra pareiškiamos pretenzijos dėl įmonės vadovų kaltės. Taigi, tokiu atveju vadovų civilinės atsakomybės draudimas apmoka teisininkų išlaidas, sprendžiant klausimus, susijusius su pareikštomis pretenzijomis. Visgi reikia pažymėti, jog vadovų civilinės atsakomybės draudimas neapmoka nuostolių, atsiradusių dėl tyčinės ar neteisėtos veiklos, kurią padarė įmonės vadovai. Vadovų civilinės atsakomybės draudimas labiau yra paplitęs tarp tarptautinių kompanijų.

 

Pagal Lietuvos įstatymus Civilinės atsakomybės draudimas gali būti laisvai pasirenkamas (pavydžiui, profesinės civilinės atsakomybės draudimas) arba privalomas, tarp kurių galima paminėti transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimą, profesinės civilinės atsakomybės draudimą. Nepriklausomai nuo to, ar civilinės atsakomybės draudimas yra privalomas ar laisvai pasirenkamas, įmokos už civilinės atsakomybės draudimą priklauso nuo kiekvienos individualios situacijos atskirai. Tarkim, transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimo įmokų sumą lemia automobilio savininko amžius, vairavimo patirtis ir pan.; įmonių civilinės atsakomybės draudimo įmokoms įtakos turi veikla, kurią vykdo įmonė, produkcijos, kuri yra gaminama įmonėje, įmonėje dirbančių darbuotojų skaičiaus ir kt.

 

Apibendrinat galime teigti, jog Civilinės atsakomybės draudimas tiek transporto priemonių savininkams, tiek įmonėms yra naudingas dėl to, jog draudimas gali padėti išvengti didelių finansinių išlaidų, kas įmonės atveju gali įmonę privesti prie bankroto.

 

Daugiau informacijos apie visas verslo draudimo rūši rasite - www.draudimogidas.lt/lt/verslo-draudimas