Vairuotojams už automobilio draudimą gali tekti mokėti daugiau

Kaip rašo „Lietuvos žinios“ vasarą Lietuvos vairuotojai gali sulaukti iš draudikų kai kurių pakeitimų. Birželio mėnesį įsigalios Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės (TPVCA) privalomojo draudimo įstatymo pakeitimai, dėl šių pakeitimų gali pakilti draudimo liudijimų kainos.

 

Dar 2011 – ųjų metų lapkričio 17 dieną seimas pakeitė TPVCA draudimo įstatymo straipsnį, kuriame minimos draudimo sumos ir įmokos. Pagal dabartinio galiojančio TPVCA draudimo įstatymo nuostatas, draudimo suma kurią privaloma atlyginti sudaro 10,37 mln.litų, o prieš kelis mėnesius pakeitus TPVCA draudimo įstatymą ji padvigubinta iki 20,71 mln.litų.

 

Nuo birželio 11 dienos  draudimas už sugadintą turtą eismo įvykio metu nukentėjusiam žmogui privalės atlyginti iki 3,45 mln.litų, o asmeniui kuriam buvo padaryta žala iki 17,26 mln. litų. Neturtinei žalai padengti numatoma iki 17,26 tūkst. litų suma.

 

Lietuvos draudikų biuro vadovui Algimantui Križinauskui yra neramu dėl siūlymo ilgai nekeistas ir žymiai mažesnes TVPCA draudimo kainas, negu daugelyje kitų Europos Sąjungos valstybių, didinimo. Kai kurioms Lietuvos draudimo kompanijoms gali atsiliepti neigiamai.

 

„Nors nuo birželio draudimo sumos didėja, iki šiol nematyti, kad draudimo tarifai būtų pakilę. Bet jei draudimo liudijimai nupirkti metams, jie galios ir tada, kai draudimo bendrovės jau bus priverstos mokėti nukentėjusiesiems per eismo įvykius dvigubai didesnes sumas. Tikiu, kad draudikai apskaičiavo savo riziką. Tačiau nesėkmės galimybė visada išlieka. Tai rodo ir ankstesnis dviejų draudimo bendrovių - „Baltic polis“, „Ingo Baltic“ - bankrotas“, - kalbėjo A.Križinauskas.