Vaikų draudimas ne tik tėvų rūpestis

Apdrausti savo vaiką rūpi daugeliui tėvų, neatsižvelgiant jog ekonominė šalies padėtis nėra gera. Viena to priežasčių yra tai, jog vaiką apdrausti galima ne tik, kaip yra įprasta, nuo įvairių nelaimingų atsitikimų, tačiau draudimo pagalba gali būti dedami pinigai vaikų mokslas, ar net pinigai, skirti pragyvenimui, sulaukus pilnametystės. Pastaruoju metu pastebima tendencija, jog tokiu vaikų draudimu linkę pasirūpinti ne tik vaikų tėvai, tačiau ir kiti šeimos nariai, t.y. seneliai ar net krikšto tėvai.

 

Nors, remiantis Bažnyčios tradicijomis, krikšto tėvai privalo prisidėti prie vaiko auklėjimo, jo ateities, visgi dažniausiai krikšto tėvų pareiga telieka formalumas. Taip nutinka dėl to, jog vieni krikšto tėvai tiesiog nejaučia jokios pareigos dėl krikšto sūnaus ar dukros gyvenimo, o kiti – tiesiog neturi tam galimybių, nes patys turi savo vaikų, kuriais reikia rūpintis.

Aišku yra tokių krikšto tėvų, kurie, turėdami finansinių galimybių, pilnai rūpinasi savo krikšto vaiku. Pavyzdžiui, Snieguolė Makulavičienė savo krikšto dukra rūpinasi labai atsakingai. Jai perka ne tik tokius vaikams aktualius dalykus, kaip žaislai, žaidimai ir pan., tačiau kartu ir yra aprūpinusi ją draudimu. 

 

Lietuvoje populiarus yra studijų draudimas, kurio pagalba galima užtikrinti, jog vaikas įgys išsilavinimą, nepriklausomai nuo to, ar vaiko tėvų finansinė padėtis bus gera ar ne.  Taip pat šio draudimo dėka vaikas yra aprūpinamas finansine parama, reikalinga pragyvenimui sulaukus pilnametystės ir pradėjus studijuoti. Tokio draudimo sutarčių per metus sudaroma apie 10 tūkst. ir šis skaičius turi tendenciją vis didėti.  Per mėnesį už tokį vaiko draudimą tėvai, seneliai  ar krikšto tėvai dažniausiai sumoka apie 125 litus. Kalbant visos Lietuvos mastu tai būtų 10 mln. litų kasmėnesinių įmokų už vaikų draudimą.

 

Studijų draudimo įmokos dažniausiai mokamos penkiolika metų ar šiek tiek mažiau -  tai sudaro 50 proc. visų sutarčių. Tačiau jau pastebima, jog tokio draudimo sutartys pasirašomos, kai vaikas dar būna naujagimiu.

 

Daugiau informacijos apie gyvybės draudimą >>