Praėjusią savaitę vagys turto pavogė už 250 tūkst. litų

Kaip informavo draudimo kompanija, pastebimas ženklus vagysčių skaičiaus išaugimas. Lyginant su kitomis rudens savaitėmis, pastaroji savaitė pasižymėjo vagių suaktyvėjimu, t.y. vagysčių skaičius išaugo net 20 procentų, o vagių padaryta žala siekė 250 tūkst. litų.

 

Nors, kaip teigė draudimo bendrovės BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova, tamsiuoju metų laiku vagys visuomet suaktyvėja, išauga jų padaromų vagysčių skaičius, tačiau praėjusi savaitė yra išskirtinai stebinanti vagysčių mastu. Reikia pastebėti, jog palankiausias vagišiams metas yra tuomet kai sutemsta ir miesto gatvėse būna automobilių kamščiai. Ilgapirščiai, prieš įvykdydami vagystę, gerai viską apskaičiuoja, t,y. kiek laiko automobilių spūstyse užtruks saugos tarnybos ekipažas, kiek laiko užtruks šeimininkų grįžimas į namus ir pan. Taigi, tamsiu paros metu ir esant automobilių spūstims vagims darbuotis pats palankiausias metas.

 

Vagys, kaip teigė p. Karpova, apiplėšia arba bando apiplėšti pačius įvairiausius objektus, pradedant gyventojų namais, butais, įmonėms, fabrikais, sandėliais ir kt., baigiant transporto priemonėmis. Dažniausiai įsilaužę vagys užtrunka vos kelias minutes, pavyzdžiui, prabangaus televizoriaus, kurio vertė siekė 12 tūkst. litų, iš privataus gyvenamojo namo mieste, pavogimui vagys neužtruko nei penkių minučių.

 

 Pašnekovės teigimu, vagių padaromų nusikaltimų skaičiaus išaugimui įtakos turi ir metų pabaiga, prieššventinis laikotarpis. Pavyzdžiui, praėjusiais metais tuo pačiu metu vagysčių skaičius taipgi buvo išaugęs, visgi praėjusią savaitę galima laikyti rekordiška šiuo atžvilgiu, kadangi apiplėšimo atvejai buvo fiksuojami vienas po kito – vieną kartą buvo pavogta daiktų už 20 tūkstančių litų, kitą kartą – už didesnę sumą. Tarp labiausiai vagiamų daiktų buvo kompiuteriai, buitinė technika, papuošalai, taip pat automobiliai, jų detalės, padangos, ratlankiai ir pan.

 

Todėl gyventojai yra raginami šiuo laikotarpiu būti labai atidžiais, pasirūpinti tinkama turto apsauga, o taip pat rekomenduotina pažintis su kaimynais, kadangi tik tokiais būdais galima apsisaugoti nuo vagių, kurie kiekvieną kartą būna vis įžūlesni, gudresni bei agresyvesni.