Moterys dažniau draudžia savo būstą

Būstas, kuriame gyvenama yra svarbiausias Lietuvos gyventojų sukauptas turtas. Per paskutinius kelerius metus, kaip parodė visuomenės nuomonės tyrimas, nemaža dalimi praradus finansinį stabilumą, mūsų šalies gyventojai savo turimo turto išsaugojimu ėmė kur kas labiau rūpintis. „Spinter tyrimai“ „PZU Lietuva“ užsakymu atlikto tyrimo duomenys rodo, kad savo būstą savanoriškai draudžia beveik pusė žmonių.

 

Šie tyrimo duomenys leidžia teigti, jog Lietuvos visuomenės finansinio išprusimo srityje pastebima pozityvi tendencija. Visuomenė suprato, kad būtina saugoti tai, kas iki šiol yra sukaupta. Tam įtakos turėjo sumažėjusios žmonių galimybės įsigyti naują būstą, sumenkus pajamoms, aukštas nedarbo lygis. Taip pat buvo įsisąmoninta, kad yra atnešamos didžiulės išlaidos, kuomet padaroma žala didžiausiam turtui - būstui. Iš namų vagys tiek nepajėgūs išnešti namų turto, kiek gali sukelti užliejimas ar gaisras. Apklausa parodė ir tai, kad net 11 proc. žmonių apsidrausti paskatino skaudi savo ar artimųjų patirtis“, - teigė Marius Jundulas „PZU Lietuva“ generalinis direktorius.

 

Pagrindinės priežastys, kodėl draudžiamas būstas yra saugumo jausmas ir apsisaugojimas nuo nelaimių. Kalbėdami apie saugumą, kaip M. Jundulas atkreipė dėmesį, gyventojai turi galvoje ir fizinį, ir emocinį saugumo jausmą.

 

Dažniau būstą ir namų turtą draudžia moterys. Šeimas turintiems žmonėms saugumas kaip priežastis drausti būstą, anot tyrimo duomenų, yra kur kas svarbesnis nei viengungiams, bei, skirtingai nei miestiečiams, kaimo žmonėms.

 

Kalbant apie pagrindinį žmogaus poreikį turėti stogą virš galvos, būstas, kaip užtikrinta vieta gyventi šeimai yra lemiamas kriterijus. Kaip mano M. Jundulas, būstą dažniau draudžia vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės, kurie jau turi šeimas, vaikus ir suvokia, kad kito būsto įsigyti gali jau ir nebetekti.

 

Taip pat jis atkreipia dėmesį, kad saugumo jausmas kaip priežastis drausti turtą yra svarbus mažesnes pajamas gaunantiems žmonėms (iki 1 tūkst. 500 Lt). Asmenims, kurie mažai uždirba ar gyvena iš pašalpų (pensininkams, bedarbiams) išsaugoti stogą virš galvos draudimas tampa vienintelis garantas. Tuo tarpu asmenims, gyvenantiems kaime draudimas užtikrina saugumą ir nuo nelaimių bei gaisrų, t.y. nuo stichinių gamtos įvykių, kelerius metus iš eilės siaubusių Lietuvą ir kaimo vietovių ūkiams pridariusių itin daug žalos.

 

Norėdami apsidrausti savo turtą spauskite - www.draudimogidas.lt/lt/turto-draudimas