Kasko draudimas

Automobiliai gali būti apdraudžiami KASKO draudimu. Tai savanoriško draudimo rūšis, kurios pagrindinė paskirtis – atlyginti žalą, kuri atsirado Jūsų automobiliui dėl vagystės, trečių asmenų kenkėjiškos veiklos, avarijos ar gaivalinės nelaimės. Kasko draudimu transporto priemonės draudžiamos, kurių vertė prasideda nuo 10 000 litų. Be abejo, gali būti draudžiamos ir mažesnės vertės automobiliai, tačiau tai būna retai.

 

Kasko draudimo paskirtis

 

Skiriamos šios rizikos, nuo kurių transporto priemonės gali būti draudžiamos Kasko draudimu:

 

  • tyčinė veikla, padaryta trečiųjų asmenų;
  • vagystė;
  • gamtinės jėgos arba stichinės nelaimės;
  • avarija.

 

Pažymėtina, jog kasko draudimas nėra tapatus privalomajam draudimui, t.y. žalą, kurią Jūs padarysite kitiems, Kasko draudimas neatlygins.

 

Kokios yra Kasko draudimo įmokos?

 

Transporto priemonių kasko draudimo įmoka gali būti labai įvairi, t.y. svyruoti nuo kelių šimtų iki keliolikos tūkstančių litų už automobilį. Tam įtakos turi tokie faktoriai, kaip transporto priemonės modelis, markė, pagaminimo metai, taip pat yra atsižvelgiama į vairuotojo amžių, vairavimo stažą. Be to, galima pasirinkti įvairius kasko draudimo variantus, kas irgi turi įtakos galutinei Kasko draudimo įmokai.

 

Nors minėtieji faktoriai įtakoja ir privalomojo draudimo įmokos sumą, visgi reikia pabrėžti, jog transporto priemonių kasko draudimas, skirtingai nei privalomasis draudimas,  yra mažiau standartizuotas. Tai reiškia, jog, priklausomai nuo draudimo kompanijos, automobilių Kasko draudimo sąlygos gali būti daugiau ar mažiau liberalios ar suvaržytos. Tai be abejo, nulemia ir Kasko draudimo įmokos sumą.

 

Kokia yra Kasko draudimo išmoka?

 

Įvykus konkrečiam draudiminiam įvykiui, automobilio savininkui yra išmokama tokia Kasko draudimo suma, kuri yra tapati padarytam nuostoliui. Dažniausiai nuostolis yra toks, kokia yra transporto priemonės remonto kaina, tačiau kuomet remonto kaina viršija 75% transporto priemonės  rinkos drausminio įvykio dieną kainos, nuostoliu laikomas sumažėjimas transporto priemonės vertės.

 

Kokia yra Kasko draudimo galiojimo teritorija?

 

Teritorija, kurioje galioja Kasko draudimas, galima pasirinkti pačiam. Nors, pasirinkimo teritorija, kurią siūlo pasirinkti draudimo kompanijos, dažniausiai būna tarp Lietuvos ir Europos, visgi galimi ir tokie pasirinkimo variantai, kaip Baltijos šalys, Skandinavijos šalys ar pan.

 

Papildomos Kasko draudimo paslaugos

 

Paslaugos, kurios gali būti siūlomos kartu su kasko draudimu, yra šios: pagalba kelyje, transporto priemonės nuomos draudimas, vairuotojo ir keleivių nelaimingų atsitikimų draudimas; papildomos įrangos draudimas.

 

Naudinga informacija draudžiantis KASKO draudimu

 

Renkantis Kasko draudimo kompaniją reikia būti dėmesingam ir įvertinti ne tik Kasko draudimo reputaciją, Kasko draudimo įmokos dydį, rinkos dalį, kurią užima kompanija, tačiau būtina atkreipti dėmesį ir į Kasko draudimo taisyklėse surašytas Kasko draudimo sąlygas. Pažymėtina, jog norint tinkamai įvertinti Kasko draudimo sąlygas, reikia specifinių žinių, kurias gali turėti tik šios srities specialistai, taigi, visada pravartu kreiptis į draudimo brokerį, kuris ne tik padės išsirinkti tinkamiausią Kasko draudimo variantą, bet ir leis išvengti galimų nesusipratimų.

 

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog vagystės ar didelių sugadinimų atveju visos draudimo liudijime nurodytos sumos tikėtis neverta, kadangi transporto priemonių kaina keičiasi laikui bėgant.

 

Nėra abejonių, jog yra nemažai žmonių, kurie galvoja, jog Kasko draudimas yra tapatus privalomam civilinės atsakomybės draudimui, tačiau taip nėra. Privalomas civilinės atsakomybės draudimas atlygina Jūsų padarytą žalą kitų asmenų transporto priemonėms, tuo tarpu Kasko draudimo atveju žala atlyginama tik Kasko draudimo turėtojui ir tik pagal Kasko draudimo taisyklėse išvardintas rizikos rūšis.