Kas yra gyvybės draudimas

Gyvybės draudimas yra vienas iš būdų ateityje išvengti galimų finansinių problemų. Šis draudimas taip pat veikia ir kaip sveikatos draudimas, kadangi, susirgus sunkia liga, patyrus traumą ar tapus neįgaliu, išmokos bus mokamos ir apdraustajam. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad gyvybės draudimas yra vienas iš būdų ateičiai kaupti lėšas arba investuoti. Gyvybės draudimo sutartis yra ilgalaikė, periodiškai mokant nedideles draudimo įmokas, todėl laikotarpio pabaigoje galima sukaupti solidžią pinigų sumą, kuri sutartyje nurodytam “naudos gavėjui” išmokama sutarčiai pasibaigus.

 
 
Lietuvos draudimo rinką įtakoja ir bendra susiklosčiusi neigiama situacija šalies bei pasaulio ekonomikoje. Ekspertų teigimu Lietuvos draudimo rinka dar nėra perpildyta, nes turi didelį ilgalaikį augimo potencialą, visgi sumažėjo ir naujai sudaromų gyvybės draudimo sutarčių skaičius dėl prastėjančios finansinės situacijos šalyje. Kiekvienas iš mūsų esame atsakingi ir už save, ir už kitus, todėl nederėtų gyventi tik šia diena, nes galima skaudžiai nukentėti ateityje, netikėtai atsitikus nelaimingam atsitikimui ar susirgus. Taigi, savo ateitimi privalome rūpintis jau šiandien, nors kad ir kaip atrodytų neįmanoma ar trūksta lėšų. Kaip byloja liaudies išmintis: „Tikėkis geriausio, bet ruoškis blogiausiam“.
 
 
Visame pasaulyje ir Lietuvos finansų rinkose suprastėjusi situacija neigiamai atsiliepė ir Lietuvos gyvybės draudimo rinkai. Visgi, dalis žmonių vis tiek rūpinasi savo ateitimi ir nori užsitikrinti finansinį stabilumą nelaimės atveju, nežiūrint į tai, kad finansinė krizė vienaip ar kitaip palietė juos. Glaudžiai su tuo yra susijęs gyvybės draudimas, kuris gali būti apibūdinamas kaip du produktai viename, kadangi tai finansinė pagalba atsitikus nelaimei, kai netenkama vieno šeimos nario, o taip pat tai yra taupymo arba investavimo priemonė. Investicinis gyvybės draudimas traukia norinčius investuoti, tuo tarpu  kaupiamasis gyvybės draudimas labiau tinka konservatyvesniems klientams.