Investicinis gyvybės draudimas

Draudimas, suteikiantis sąlygas taupyti ir apdrausti gyvybę yra Investicinis gyvybės draudimas, kuris sujungtas investicijų ir draudimo. Visi šie terminai iš esmės nusako tą pačią draudimo rūšį; skirtumas yra tik sąlygose, kuriomis teikiamas investicinis draudimas. Apie daugialypius draudimo produktus galima sutikti daug nuomonių, todėl paanalizuosime šios draudimo rūšies trūkumus ir privalumus.

 

Draudimas ir investicija

 

Investicinis gyvybės draudimas klientui vienu metu siūlo kelias paslaugas: gyvybės draudimą su draudimu nuo nelaimingų atsitikimų; galimybes investuoti. Investicinis gyvybės draudimas nuo įprasto draudimo skiriasi tuo, kad įmokos, sumokėtos apsidraudusiojo yra investuojamos. Klientas gali pasirinkti norimą investavimo programą iš draudimo bendrovės siūlomų, atsižvelgiant į  pageidaujamą investicijų kryptį ar rizikos dydį. Taip pat galima pasirinkti ir kelias investavimo kryptis.

 

Investicija į vaikų ateitį

 

Pasikeitus aukštojo mokslo finansavimo tvarkai ir įvedus mokamas studijas Lietuvoje, išpopuliarėjo vaiko arba studijų investicinis draudimas. Šis draudimas priskiriamas tokiai draudimo rūšiai, kur, siekiant sukaupti pinigų vaiko studijoms ar savarankiško gyvenimo pradžiai, lėšos kaupiamos specialioje vaikui atidarytoje sąskaitoje. Vaiko arba studijų investicinis draudimas dar tik pradeda įsitvirtinti, nors užsienio šalyse jis labai populiarus.

Vaiko arba studijų investicinis draudimas didžiausią naudą duoda tada, kai lėšos ilgus metus kaupiamos ir investuojamos. Taigi, pradėti kaupti studijoms investicinio draudimo pagalba, jeigu vaikai jau beveik suaugę, nebeapsimoka. Apie vaiko arba studijų investicinį draudimą verta pasvarstyti kol vaikui nesuėjo 7-8 metai.

 

Kaip veikia investicinis gyvybės draudimas?

 

Modelis, pagal kurį veikia Investicinis gyvybės draudimas yra labai paprastas, t.y. su draudiku yra pasirašoma investicinio gyvybės draudimo sutartis ir joje numatomas, koks bus mėnesinės įmokos dydis – minimalus ar fiksuotas. Visgi, Investiciniui gyvybės draudimui būdingas neapibrėžtumas, kuris yra rizikingas, kadangi negalima tiksliai pasakyti, kokia sumą pavyks sukaupti draudimo laikotarpiu. Taigi, konservatyvūs ar stabilumą mėgstantys žmonės šią draudimo rūšį nėra linkę pasirinkti.

Reikia pažymėti, jog investicinis draudimas yra vertinamas prieštaringai, kadangi vienų specialistų teigimu, norint apdrausti gyvybę, reikėtų pasidomėti gyvybės draudimo sąlygomis, tuo tarpu norint investuoti, siūloma rinktis tam tikras grynas investicijų formas, investicinio gyvybės draudimo atsisakant. Visgi, pasirinkimą turėtų įtakoti kiekvieno žmogaus galimybės ir norai, o taip pat reikėtų pasikonsultuoti su draudimo ar investicijų specialistais, kurie padės įvertinti finansines galimybes bei susiskaičiuoti įvairių draudimo rūšių kaštus.