Draudimas
Asmens gyvenimas be vienos ar kitos draudimo formos šiuolaikinėje visuomenėje yra neįsivaizduojamas. Kalbose dažniausiai yra minimos tokios draudimo rūšys kaip gyvybės draudimas, civilinės atsakomybės draudimas ir kitos rūšys. Gyventojai turi susidarę nuomonę apie draudimą. Reikia pažymėti, jog nuomonė gali būti neobjektyvi, nes tai abstraktus dalykas, todėl reikia suformuluoti bent kelis tinkamus apibrėžimus apie draudimą. Teisės arba ekonomikos terminais kalbant, draudimas yra rizikos valdymo priemonė, skirta išvengti finansinių nuostolių rizikos. Su draudimu tiesiogiai ar netiesiogiai susiduria kiekvienas šalies pilietis. Privalomas yra socialinis draudimas, kurio prievolę nustato LR įstatymai. Socialiniu draudimu priverstinai turi draustis taip kiekvienas dirbantis pagal darbo sutartį LR pilietis. Draudimas gali būti apibrėžiamas ne tik kaip rizikos valdymo priemonė. Labiau suprantamas ir prieinamas apibrėžimas turėtų teigti, kad draudimas yra tam tikra finansinė veikla, kuria siekiama apsisaugoti fizinių ar juridinių subjektų interesus.
Draudimo rūšių yra daug. Asmuo gali apdrausti beveik viską: nekilnojamą turtą, sveikatą, verslą, gyvybę ar gražią išvaizdą. Bet ne visos draudimo paslaugos yra vienodai paklausios, nuo to priklauso ir jų pasiūla. Kiekvienas turėtu pasirinkti tą draudimo paslaugą, kuri leistų išmatuoti riziką susijusią su nepageidaujamais reiškiniais, o jiem įvykus sumažintu nuostolius.
Draudimo istorija siekia senus laikus. Jau Kinų ir Šumerų pirkliai atlikdami sandėrius naudojosi šiuolaikinių draudimo sistemų prototipais, taigi ši paslauga jau gyvuoja beveik keturis tūkstančius metų. Tų laikų pirkliams buvo svarbu įvertinti ir paskirstyti rizika, tai sumažindavo nuostolius netekus prekių. Apsidraudimas nuo rizikos aktualus nuo seno, tačiau tokia draudimo sistema kokią turime šiandien pradėjo formuotis maždaug prieš 400 metų.