Didelė dalis žmonių mano, jog jų finansinė padėtis bus geresnė už jų tėvų

Gyventojai linkę pinigus kaupti reguliariai, nors ir nesitiki, jog finansinei pokyčiai pakryps į gerąją pusę. Taigi galima teigti, jog į ateitį yra žiūrima optimistiškiau. Kaip liepos mėnesį paskelbė  Lietuvos statistikos departamentas, gyventojų, manančių, jog jų finansinė padėtis artimiausiu metu nepasikeis, buvo 61 proc. Visgi, manančių, jog šiuo metu taupyti yra gana palankus metas, buvo net 32 proc.

 

Tuo tarpu skirtingus rezultatus, apklaususi savo klientus, paskelbė gyvybės draudimo ir pensijų bendrovė „Aviva Lietuva“, t.y. šiuo metu taupantys gyventojai dėl ateities saugesni jaučiasi, tuo pačiu ir jų nuotaikos bei lūkesčiai yra optimistiškesni.

 

„Aviva Lietuva“ generalinė direktorė Asta Grabinskė teigė, jog  net 96 proc. gyvybės draudimo klientų taupo reguliariai, t.y. kas mėnesį ar ketvirtį atidėdami dalį pajamų ateičiai. Vidutinis apsaugai skirto gyvybės draudimo kliento sąskaitos dydis yra 4,2 tūkst. litų, investicinio 18,4 tūkst. litų. Taigi, dauguma žmonių į ateitį žiūri optimistiškai, nes turi santaupų“.

 

Remiantis klientų apklausa, pastebėta, kad 79 proc. vyrų ir 78 proc. moterų tiki, kad ateityje gyvens geriau už savo tėvus. Optimistiškiausiai nusiteikią vyrai, kurie per mėnesį gauna 2001-5000 litų pajamų, tuo tarpu optimistiškiausios moterys yra tos, kurios gauna iki 2 tūkst. litų mėnesinių pajamų.

 

Tie, kurie turi galimybę atsidėti tam tikrą sumą pinigų būsimai pensijai ar vaikų mokslams, yra ne tik optimistiškesni ateities atžvilgiu, tačiau jie sau gali leisti ir paišlaidauti. Išlaidaujama dažniausiai perkant prasmingus, reikalingus dalykus.

 

Nors 51 proc. apklaustų vyrų teigė labiau mėgstantys pinigus leisti, visgi ne maža dalis, t.y.  43 proc. didesnį malonumą patiria taupydami. Tuo tarpu moterims labiau patinka leisti pinigus nei juos taupyti -  taip teigė atitinkamai 30 ir 60 proc. moterų.

 

A. Grabinskės teigimu, taupyti, vadinasi galėjimas sau leisti daugiau. Tik racionalūs žmonės geba sutaupyti ir tas santaupas padidinti investuodami ir save pamaloninti didesniu, vertingesniu daiktu.

 

Šaltinis: delfi.lt