Darbuotojų gyvybės draudimas – darbuotojams išsaugoti

 

Darbuotojų gyvybės draudimas – tai darbdaviams skirta draudimo paslauga, kuri padeda išsaugoti svarbius darbuotojus savo įmonėje bei suvaldyti kaštus, susijusius su darbuotojų kaita.

 

Kuomet darbuotojas yra apdraudžiamas darbuotojų gyvybės draudimu, kaupiama tam tikra pinigų suma, kuri darbuotojui išdirbus sutartą laikotarpį jam atiteks. Taip pat apdraudžiamos darbuotojų gyvybės bei galima pasirinktinai kartu apdrausti nuo traumų ar ligų.

 

 Koks darbuotojų gyvybės draudimo tikslas?

 

Darbuotojų gyvybės draudimas yra draudimo paslauga skirta įmonėms, siekiančioms:

 

Darbo vietose išsaugoti įmonei svarbius darbuotojus, kad jie nepereitų pas konkurentus, dėl ko įmonė nepatirtų didelių nuostolių (tokių, kaip aukštos klasės specialisto netektis, įmonės paslapčių praradimas, naujo specialisto paieška ir t.t.);

 

Suteikiant papildomas socialines apsaugas (apdrausti jų ar ir jų artimųjų gyvybę) motyvuoti darbuotojus našiau dirbti;

 

Susikurti įvaizdį įmonės, kurioje ateities darbuotojams yra puiku įsidarbinti;

 

Jei darbuotojas išėjo iš darbo, panaudoti sukauptas lėšas greitai pritraukti kitą aukštos klasės specialistą, t.y. minimalizuoti kaštus praradus svarbų darbuotoją.

 

Kiek tai kainuoja?

 

Kiek išlaidų kainuoja darbuotojų gyvybės draudimas pasirenka pati įmonė, kadangi įmonė gali nuspręsti kiek ir kokių darbuotojų apdrausti, kokio dydžio įmokas mokėti, kaip dažnai, kokias draudimo apsaugas ir kokioms sumoms, ar skirti investicijoms, jei taip, tai kokią dalį bei kt. Kuo darbuotojas sunkiau pakeičiamas ir kuo naudingesnis įmonei, tuo didesnę reiktų turėti sukauptą sumą. Paprastai įmoka būna ne mažesnė kaip 100 Lt.vienam darbuotojui per mėnesį. Be to, bėgant laikui, galima keisti daugelį sutarties sąlygų, taip reguliuojant, kiek kainuoja įmonei darbuotojų gyvybės draudimas.

 

 Siekiant nustatyti ar konkretaus darbuotojo gyvybės draudimas apsimoka, užtenka įvertinti kiek įmonei kainuotų prarasti būtent tą darbuotoją – įvertinant:

 

- išlaidas, skirtas įdarbinimo agentūrai,

 

- sugaištą laiką,

 

- kaštus, skirtus naujo darbuotojo apmokymui,

 

- jo pradinį mažą produktyvumą,

 

- jo pradines klaidas ir kt.

 

Kokie darbuotojų gyvybės draudimo pranašumai?

 

Skirtingai nei darbuotojų atlyginimo kėlimas, darbuotojų gyvybės draudimas yra efektyvesnis sprendimas siekiant išsaugoti darbuotojus savo įmonėje, kadangi:

 

darbuotojas bus „pririštas“ prie tam tikros jau sukauptos ir vis didėjančios pinigų sumos, taigi konkurentams neužteks pasiūlyti didesnį atlyginimą;

 

darbuotojas bus labiau motyvuotas, o įmonė išleis mažiau;

 

sukuriamas teigiamas įmonės įvaizdis visuomenės, tame tarpe ir partnerių, klientų, būsimų darbuotojų akyse;

 

įmonės šventės, įvairūs seminarai, kelionės ir kt., yra trumpalaikis darbuotojų motyvavimas, tuo tarpu darbuotojų gyvybės draudimas yra susijęs su ilgalaikiu efektu;

 

pagal galiojančius Pelno mokesčio įstatymo 17 ir 26 straipsnius, įmokos priskiriamos leidžiamiems atskaitymams, taigi įmonė mokės mažesnį pelno mokestį;

 

darbuotojai sukaups daugiau, kadangi darbuotojų gyvybės draudimo įmokos nėra apmokestinamos 27% gyventojų pajamų mokesčiu.