Automobilio draudimas

2002 metais Lietuvoje įsigaliojo privalomas civilinis automobilių draudimas, kuris daugeliui šalies gyventojų tapo papildoma finansine našta, todėl tikrai nebuvo džiugiai priimtas. Visgi, šis draudimas tapo vienu iš būdų, galinčių vairuotojus apsaugoti nuo galimų milžiniškų nuostolių, eismo įvykio metu sugadinus, pavyzdžiui, labai prabangų automobilį. Taigi, privalomas civilinis automobilių draudimas nors ir reikalauja papildomų išlaidų iš kiekvieno automobilio savininko, tačiau šis draudimas suteikia tiek ekonominį, tiek dvasinį saugumą.

 

Privalomojo civilinio automobilių draudimo teikiama nauda

 

Kiekvieną dieną gatvėse įvyksta daugybė eismo įvykių, kurių metu apgadinami automobiliai. Ypač eismo įvykių padaugėja žiemos metu, esant nepalankioms oro sąlygoms – sningant, esant plikledžiui ir pan. Taigi, tas, kuris sukėlė avariją, susiduria su neretai labai dideliais finansiniais sunkumais, kurie gali siekti kelis ar net keliolika tūkstančių litų, kadangi jam reikia ne tik suremontuoti apgadintą nukentėjusiojo asmens automobilį, bet suremontuoti ir savąjį. Atsižvelgiant į tai, jog ne kiekvienas Lietuvos gyventojas pajėgia padengti didžiules nenumatytas išlaidas, todėl šioje situacijoje galimas tik vienas sprendimas -  privalomas civilinis automobilių draudimas. Sumokėję metinę įmoką už civilinį automobilių draudimą, vairuotojai gali būti ramūs, jog įvykus auto įvykui ir esant jų kaltei, visas išlaidas nukentėjusiajam asmeniui padengs draudimo kompanija. Taigi, neturint atliekamų pinigų, draudimo kompanija yra vienintelė išeitis.

 

Be to, reikia pažymėti, jog, vairuotojas, turintis privalomąjį civilį automobilių draudimą, gali būti ramus ne tik dėl finansinių išlaidų, tačiau ir dėl paties eismo įvykio aplinkybių tyrimo. Ne specialistui sunku būtų nustatyti tikslias eismo įvykio aplinkybes, detales, todėl šiais klausimais pasirūpina draudimo kompanija, su kuria vairuotojas yra sudaręs privalomojo civilio automobilių draudimo sutartį. Taigi, įvykus eismo įvykiui, draudimo kompanijos specialistas kuo geriau įvertins įvykio aplinkybes, kad būtų galima nustatyti tikrąjį kaltininką, taip pat nustatys draudiminio įvykio išmokos dydį, kuri turi būti sumokama nukentėjusiajam. Vadinasi, tiek finansiniai, tiek aplinkybių nustatymo klausimai yra išsprendžiami operatyviai ir teisingai. Kas leidžia išvengti galimų ginčų tarp eismo įvykio šalių.

 

Automobilio draudimo pasirinkimas

 

Šiuo metu Lietuvoje automobilių draudimo paslaugas teikia daugybė draudimo kompanijų. Taigi, kiekvienas vairuotojas gali pasirinkti tą draudimo kompaniją, kurios siūlomos draudimo paslaugos labiausiai atitinka jo poreikius. Visgi tai padaryti nėra taip paprasta, kadangi kiekviena draudimo kompanija gali pasiūlyti ne tik skirtingas paslaugų kainas, skirtingus draudimo sutarčių sąlygas, tačiau neretai skiriasi ir išmokų išmokėjimo operatyvumas ir dažnumas. Todėl, prieš pasirašant draudimo sutartį, būtina gerai išanalizuoti minėtus aspektus, kad esant reikalui nekiltų rimtų problemų.

 

Nors automobilių civilinės atsakomybės draudimas yra privalomas, tačiau patys vairuotojai turėtų suprasti apie jo reikalingumą. Nei vienas nesame garantuotas, jog neįvyks avarija, kurios metu dėl mūsų kaltės bus apgadinta kitas automobilis. Be to, gali įvykti ir atvirkščiai, t.y. mums bus padaroma žala. Todėl tiek pirmuoju, tiek šiuo atveju automobilių civilinės atsakomybės draudimas gali nuraminti ne tik tą, kuris sukėlė eismo įvykį, kad jo padaryta žala bus kompensuota, tačiau ir tas, kuriam ši žala buvo padaryta.