Automobiliams be draudimo ar techninės apžiūros grės išregistravimas?

Siekiant pagerinti automobilių saugumą eismo keliais, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas griežtina įstatymą. Šio įstatymo papildymas bus griežtesnis kovojant su automobilių vairuotojais, važinėjančiais su mašinomis nepraėjusiomis techninės apžiūros ir neapdraustomis.

 

Pagal statistikos duomenis Lietuvoje, vienas iš dešimties važinėjančių automobilių yra neapdrausti arba nepraėję techninės apžiūros ir neturi pažymėjimo apie automobilio techninės būklės stovį. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovas Julius Sabatauskas pabrėžė, kad tokie automobiliai kurie nepraėję techninės apžiūros, kaip taisyklė, yra techniškai netvarkingi ir kelia grėsmę eismui keliuose.

 

Įstatymo pataisose numatoma, kad kai automobilis neapdraustas arba jau negalioja, kai automobilis nepraėjęs techninės apžiūros arba pasibaigęs galiojimo laikas, atsakomybę neša automobilio savininkas. Kaip pažymėjo J.Sabatauskas, automobilio savininkas informuojamas, kad, jeigu 90 dienų bėgyje nesutvarkys savo automobilio, jis bus išregistruotas ir laikinai bus sustabdytas leidimas jo, eksploatavimui. Taip savininkas perspėjamas, kad laiku atliktų visas reikiamas procedūras su savo automobiliu.

 

Įstatyme taip pat sakoma, kad automobilių savininkai kurių automobiliai neapdrausti civilinės atsakomybės draudimu ir nepraėję techninės apžiūros ir neturintys pažymėjimo, šiuos automobilius privalės išregistruoti ir grąžinti automobilio valstybinius numerius.

 

Vairuotojų nuomonė dėl šių įstatymo papildymų skiriasi.

 

Jaunimo nuomone tai nelabai gera pataisa. Jų nuomone geriau palikti taip, kaip yra dabar.

 

Vyresnio amžiaus, suaugusių vyrų nuomone toks įstatymas reikalingas.

 

O vieno kalbinto vairuotojo nuomone: „Ką daryti, jeigu draudimas baigiasi, kai su mašina esi kur nors išvykęs? Juk mašiną iškarto išregistruotų. Juk tai tikrai nelabai gerai“.

 

Saugaus eismo eksperto nuomone, reikia stiprinti reikalavimus ir kontrolę dėl automobilio techninės apžiūros

 

Saugaus eismo eksperto Virgilijaus Sadausko nuomone, vienas dalykas kai technines apžiūras norim apkrauti papildomom pajamomis ir kad kuo didesnis skaičius vairuotojų su savo automobiliais atvažiuotų atlikti techninę apžiūrą. Kitas dalykas, tikslas, kad mašinos būtų techniškai tvarkingos ir atitiktų keliamiems reikalavimams.

 

Virgilijus Sadauskas sakė, kad tokiems tikslams parenkamos atatinkamos priemonės. O padėtis yra tokia, kad nesant griežtai kontrolei, dauguma vairuotojų važinėja su automobiliais be reikiamos techninės apžiūros, nežiūrėdami į tai, kad jų automobilis yra techniškai netvarkingas.

 

Statistiniai duomenys labai iškalbingi. Per praėjusius metus įvyko daugiau negu 3 tūkstančiai eismo įvykių, bet kaip sako saugaus eismo ekspertas V.Sadauskas, tik 1,5 proc. eismo įvykių būna dėl to, kad automobiliai būna techniškai netvarkingi.