Darbuotojų draudimas ir motyvacija

Ši gyvybės draudimo programa skirta didinti darbuotojų motyvaciją bei skatinti jų lojalumą įmonei per finansinį saugumą ir socialines garantijas.

 

Apdraudus darbuotoją gyvybės draudimu, kaupiama tam tikra pinigų suma, kuri jam atiteks jei išdirbs sutartą laikotarpį. Tuo pačiu darbuotojas yra abdraudžiamas nuo ligų, traumų ir mirties.

 

Gyvybės draudimo nauda darbdaviui:

 

1) Skatina darbuotoją ne tik geriau dirbti, bet ir toliau tęsti karjerą toje pačioje įmonėje (darbuotojui išėjus iš darbo anksčiau sutarto termino ar neįvykdžius sąlygų sukaupti pinigai lieka įmonėje).

 

2) Naujas specialistas mieliau rinksis darbdavį, kuris papildomai motyvuoja darbuotojus kaupiamais pinigais ir draudimo apsaugomis.

 

3) Pigiau finansiškai motyvuoti darbuotojus kaupiant pinigus naudojant šią programą nei kelti atlyginimą.

 

4) Įmonei mažinamas pelno mokestis, kadangi mokamos įmokos yra priskiriamos leidžiamiems atskaitymams iš apmokestinamųjų pajamų.

 

5) Įmonei nereikia mokėti nei gyventojų pajamų, nei sveikatos bei socialinio draudimo, nei garantinio fondo mokesčių.

 

Gyvybės draudimo nauda darbuotojui:

 

1) Suteikiamos papildomos socialinės garantijos (užtikrintos draudimo išmokos neįgalumo, traumų bei kritinių ligų atvejais).

 

2) Sukaupiamos papildomos pajamos ateityje.

 

3) Stabili finansinė parama artimiesiems darbuotojo mirties atveju.

 

4) Draudimo apsauga visą parą visame pasaulyje darbo ir nedarbo metu.

 

5) Darbuotojas sutaupo dėl mokesčių lengvatos – nuo jo sumokėtų įmokų galima susigrąžinti iki 15% draudimo įmokos.

 

Kodėl ilgalaikis darbuotojų motyvavimas darbdavio lėšomis yra efektyvi motyvavimo priemonė?

 

Trumpalaikės motyvavimo priemonės, tokios kaip algos pakėlimas, seminarai ir kita, turi trumpalaikį efektą, tuo tarpu ilgalaikio motyvavimo efektyvumas nuolat auga. Atlyginimo kėlimas nuolatos didina darbdavio išlaidas, o ilgalaikei motyvacijai skiriamos lėšos yra apibrėžtos ir aiškiai numatomos.

 

 

Kaip ilgalaikės skatinimo programos veikia organizacijos biudžetą ir kokią tiesioginę naudą gauna įmonės biudžetas

 

 

Skatinimo efektas per 15 metų: 8 640 Eur

 

 

Naudojant tokį motyvacijos principą organizacija ne tik sukuria savo darbuotojui ilgalaikės motyvacijos sąlygas, bet ir išvengia padidėjusios mokesčių naštos. Be to, pinigai, kurie skirti darbuotojo motyvavimui yra investuojami ir kaupiami, o tai reiškia, jog įdėjus tam tikrą sumą pinigų į darbuotojo draudiminę sąskaitą jis nuo jų uždirbs palūkanas. Taip pat, šio motyvacijos principo pasekoje, darbuotojas gali būti apdraustas 24h/ per parą bet kurioje pasaulio valstybėje ir būti užtikrintas, kad jo šeimos nariai yra apdrausti taip pat. Visas šis motyvacijos paketas ne tik taupo pastoviuosius įmonės kaštus, o taip pat motyvavimui skirtus pinigus leidžia nurašyti į kompanijos veiklos sąnaudas, kurios yra neapmokestinamos (valstybiniais) mokesčiais. Todėl produktas sukuria naudą ne tik kompanijai, tačiau ir darbuotojams ir jų šeimoms, o jeigu darbuotojo šeima sveika ir laiminga darbuotojas jaučia kelis kartus didesnį pasitenkinimą darbu ir yra labiau motyvuotas.