Įvykus eismo įvykiui

Jeigu Jūs patekote į eismo įvykį nedelskite ir kreipkitės į mus, o tiksliau į žalų sureguliavimo skyrių, ir mes padėsime kuo operatyviau atlyginti patirtus nuostolius.

 

Atsitikus eismo įvykiui įsidėmėkite šiuos dalykus

 

Tiems, kurie turi privalomąjį automobilių civilinės atsakomybės draudimą eismo įvykio metu būtina žinoti šiuos dalykus:

 

1) nors ir įvyko eismo įvykis, tačiau reikia nepulti į paniką, bet išlikti ramiems ir siekti, jog esama situacija nebūtų dar blogesnė, t.y. visų pirma įsitikinti jog nėra sužeistųjų asmenų, o jeigu eismo įvykio metu nukentėjo žmonės reikia kuo skubiau jiems suteikti pirmąją medicinos pagalbą. Taip pat reikia pasirūpinti ir nukentėjusių asmenų turtu, nes esant sumaiščiai avarijos metu kiti asmenys gali pasinaudoti esama padėtimi ir pasisavinti be priežiūros paliktus daiktus.

 

2) jeigu eismo įvykio metu dalyvavo daugiau nei dvi transporto priemonės bei/arba nukentėjo žmonės būtina kuo skubiau iškviesti kelių policijos patrulius, kuriems yra nurodoma eismo įvykio vieta bei  trumpai charakterizuojamas pats įvykis.

 

3) jeigu eismo įvykio metu nenukentėjo žmonės ir/ar eismo įvykyje dalyvavo ne daugiau kaip transporto priemonės, tuomet kelių policija nėra kviečiama, tačiau eismo įvykio dalyviai privalo užpildyti deklaraciją, skirtą eismo įvykio aprašymui. Neturint deklaracijos formos galima įvykio schemą, įvykio aprašymą pateikti ant paprasto švaraus popieriaus lapo.  Be to, eismo dalyviai privalo pasirašyti nepriklausomai kaip buvo įformintas eismo įvykis – deklaracijoje ar paprastame popieriaus lape.

 

4) praėjus ne daugiau kaip 3 darbo dienom po eismo įvykio yra informuojama draudimo bendrovė, kuri turi pasirašiusi draudimo sutartį su eismo įvykį sukėlusius vairuotoju. Konkrečią draudimo bendrovę nurodo avarijos kaltininkas, draudimo poliso kopiją perduodama nukentėjusiajam. Be to, ne tik nukentėjusysis, bet ir avarijos kaltininkas turi kreiptis į draudimo bendrovę.

 

5) nukentėjusysis, atvykęs į draudimo bendrovę su savimi turi turėti: draudimo liudijimo kopiją, eismo įvykio deklaraciją,  vairuotojo pažymėjimą (laikiną vairuotojo pažymėjimą), automobilio techninės apžiūros liudijimą, automobilio registracijos liudijimą. Užpildžius reikiamus dokumentus draudimo bendrovės darbuotojas apžiūri sugadintą transporto priemonę ar jos detales ir įvertina galimą žalą, nustato sumą, kuri bus reikalinga suremontuoti automobiliui ir pasiūlo galimus autoservisus arba išmoka reikiamą sumą. Tokiu atveju vairuotojas pats ieško sau tinkamo autoserviso.

 

Tiems, kurie turi KASKO draudimą eismo įvykio metu būtina žinoti šiuos dalykus:

 

1) nors ir įvyko eismo įvykis, tačiau reikia nepulti į paniką, bet išlikti ramiems ir siekti, jog esama situacija nebūtų dar blogesnė, t.y. visų pirma įsitikinti jog nėra sužeistųjų asmenų, o jeigu eismo įvykio metu nukentėjo žmonės reikia kuo skubiau jiems suteikti pirmąją medicinos pagalbą. Taip pat reikia pasirūpinti ir nukentėjusių asmenų turtu, nes esant sumaiščiai avarijos metu kiti asmenys gali pasinaudoti esama padėtimi ir pasisavinti be priežiūros paliktus daiktus.

 

2) jeigu eismo įvykio metu dalyvavo daugiau nei dvi transporto priemonės bei/arba nukentėjo žmonės būtina kuo skubiau iškviesti kelių policijos patrulius. Tuo tarpu jeigu eismo įvykio metu nenukentėjo žmonės ir/ar eismo įvykyje dalyvavo ne daugiau kaip transporto priemonės, tuomet kelių policija nėra kviečiama, tačiau eismo įvykio dalyviai privalo užpildyti deklaraciją, skirtą eismo įvykio aprašymui.

 

3) dviejų darbo dienų laikotarpyje informuojama draudimo bendrovė, kuri turi pasirašiusi KASKO draudimo sutartį su Jumis.

 

4) atvykus į draudimo bendrovę su savimi reikia turėti: draudimo liudijimo kopiją, eismo įvykio deklaraciją,  vairuotojo pažymėjimą (laikiną vairuotojo pažymėjimą), automobilio techninės apžiūros liudijimą, automobilio registracijos liudijimą. Užpildžius reikiamus dokumentus draudimo bendrovės darbuotojas apžiūri sugadintą transporto priemonę ar jos detales ir įvertina galimą žalą, nustato sumą, kuri bus reikalinga suremontuoti automobiliui ir pasiūlo galimus autoservisus arba išmoka reikiamą sumą. Tokiu atveju vairuotojas pats ieško sau tinkamo autoserviso.

 

Sąlygos, kurioms esant kelių policijos patruliai nėra kviečiami

 

Turbūt ne visi vairuotojai žino, jog įvykus eismo įvykiui, ne visada yra būtinas kelių policijos patrulių iškvietimas į įvykio vietą. Galima paminėti šias sąlygas, kuomet nėra informuojama kelių policija:

 

  1. Įvykus eismo įvykiui nebuvo sužeistas ar sužeisti žmonės.
  2. Įvykus eismo įvykiui nebuvo mirtinai sužalotas ar sužaloti žmonės.
  3. Eismo įvykio metu buvo tik dvi transporto priemonės.
  4. Eismo įvykio metu esančių transporto priemonių savininkai visiškai sutaria dėl kieno kaltės kilo eismo įvykis, kokia žala buvo padaryta ir pan.
  5. Padaryta tik turtinė žala ir eismo įvykio vietoje yra nukentėjusysis.

 

Esant šioms išvardintoms sąlygoms eismo įvykio dalyviai privalo užpildyti deklaraciją, skirtą eismo įvykio aprašymui. Neturint deklaracijos formos galima įvykio schemą, įvykio aprašymą pateikti ant paprasto švaraus popieriaus lapo.  Be to, eismo dalyviai privalo pasirašyti nepriklausomai kaip buvo įformintas eismo įvykis – deklaracijoje ar paprastame popieriaus lape.

 

Svarbu pažymėti, jog neretai vairuotojams avarijos nutinka itin retai , todėl iškyla daugybė klausimų, susijusių su eismo įvykiu, draudimu, mašinos remontu, mašinos nutempimu į autoservisą (jeigu yra būtina) ir pan. Todėl labai svarbu, jog būtų suteikiama visa informacija. Taigi, tokią informaciją kiekvienas vairuotojas gali gauti paskambinę www.draudimogidas.lt  tinklalapyje nurodytais telefono numeriais.